Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

AKTUÁLNĚ U NÁS

Stránky spolku Ekocentrum - U nás, Volary se vám budou snažit přiblížit vše zajímavé a důležité, co se bude dít v našem městečku Volary a jeho blízkém okolí. Budeme sledovat práci našich zastupitelů a radních, pokusíme se komentovat jednotlivé události a chceme se také aktivně zapojovat do správních řízení, která mohou zásadně ovlivnit stav životního prostředí ve městě a jeho okolí.
 

volary country bál.jpg
Ekocentrum U nás z.s. a Město Volary Vás zvou v sobotu 7. 4. 2018 od 19.00 hodin do společenského sálu volarské radnice na tradiční Country bál...
Hrají Rybníkáři. Občerstvení zajištěno.
Vstupné na místě 70,-Kč. Páni v kloboucích a dámy v sukních 60,-Kč. 
Připravujeme pro vás... EXPEDIČNÍ KAMERA 2018 - Volary 14. 04. 2018 od 17 hodin - společenský sál městké radnice / Pečlivě jsme festival na cestu vybavili dávkou dobrodružství, odvahy, trochou nebezpečí i kapkou dojetí. Dobrodružství najdete ve filmu DugOut, nebezpečí v dokumentu Oči Boha. Plný odvahy je snímek Oddaný, dojetí slovenský film Teória šťastie. Nefritové vody jsou příběhem odhodlání a snímek Back to Heights srší mládím a energií...

Mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.
 
EK2018w.jpg
O FILMECH...

Oči Boha - Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů - tam, v krajině nikoho, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Řeka, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30.let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.

Teória šťastia - Poetický filmový příběh o kontrastu generací. Bývalý lezec a opravdový horal Ľubo Rybanský se po letech vrací pod mohutné Vtáčniku. V 70. letech tu s kamarádem Rudou Pravdou trávili všechen svůj čas, vymýšleli nové linie a stavěli nové cesty. Přesto jejich jména na pamětní tabuli úplně chybí. Nedocenění může mrzet i na sklonku života, ale zklamání vyváží setkání s mladým lezcem Peterem Kuricem, který se zrovna chystá lézt ľubovu legendární cestu Dračí kout, první vylezenou cestu v oblasti.

DugOut - Na vodu radši na Vltavu nebo na Sázavu? A nebo třeba Amazonku? Dva dlouholetí kamarádi - Benjamin Sadd a James Trundle - se rozhodli pro tu třetí možnost. A to pěkně od základů. Vydali se do nitra ekvádorské džungle a s pomocí domorodých indiánů si vyrobili vlastní loď.

Oddaný - Více než 70% povrchu země je pokryto vodou. Není divu, že nás láká se podívat pod vodu. Někomu stačí obrázky, někomu plavecké brýle, ale někoho to táhne dál. Jacques de Vos je podmořským fotografem, který tráví většinu času freedivingem s kosatkami. Toto zvíře s přezdívkou zabiják je ve skutečnosti velmi sociálním tvorem, který není pro člověka nebezpečný

Nefritové vody - Kathmandu Coast to Coast je jedním z nejstarších multisportovních závodů na světě. Už od roku 1983 se sportovci vydávají na trať, která měří 244km a spojuje východní a západní pobřeží jižního ostrova Nového Zélandu. Ve startovním poli jsou i dvě ženy - Hollie a Robyn. Každá má jinou motivaci. Jedna miluje sport a chce si posunout hranice toho, co dokáže. Druhá už má nejtěžší zkoušku za sebou. Svedla vítězný boj s rakovinou a zvládnout závod je pro ni výzva, které se nebojí. 

Back to Heights – Jaké je to stát na slacklinu na nejvyšších místech světa? Někdy stačí jeden špatný krok, jedno špatné rozhodnutí. Jedná mylná úvaha. Anička si při skalním přeskoku poranila kolena a následovala nedobrovolná pauza v tréninku. Začínat znovu je těžké fyzicky i psychicky a první kroky na slackline po úrazu bolí. Proto vyráží do Maroka hledat zapomenutou odvahu a balanc. Česká film s Annou Kuchařovou 
Kozaklamparnaobalka.jpg
JIŽ V PRODEJI... / V nové elektronicé knize Romana Kozáka najdete výbor novinových sloupků, které psal v letech 2014 – 2016 pro Českobudějovický deník.


Vydalo
Nakladatelství DriftBooks, Volary
v roce 2017 jako e-knihu No. 20
(pouze v elektronické verzi)

editor: Václav Koblenc
elektronická verze: Jakub Rákosník
foto obálka: Petr Fiala
© Roman Kozák 2014 – 2016

ISBN 978-80-87741-47-4 (ePub)
 

KOUPIT E-KNIHU 

 
Roman Kozák je člověk digitálním věkem téměř netknutý a sociálními sítěmi naprosto nepolíbený. Vězte, že netuší, co je to "tweetnout" a Facebook považuje za jakýsi tajemný druh internetu, který prý na jeho počítači nefunguje. Dotykové hračičky absolutně nesnáší, není mu jasné, kde se berou používaná gesta, a jeho intuice se naprosto míjí s jakýmkoliv intuitivním ovládáním. 

Ostatně i jeho notebook je pro něj terra inkognita. Data a soubory mu záhadně mizí, nebo se objevují v naprosto nečekaném intervalu. Zmáčkne-li „enter“, se zadrženým dechem čeká, jak tento pokyn pochopí jeho svéhlavý stroj. Uložené soubory chodí lovit do divoké džungle vlastního hardisku vybaven buzolou a krabičkou poslední záchrany. Je vlastně docela záhadou, jak se mu nakonec podaří texty na notebooku napsat, uložit a poslat e-mailem do redakce novin, či do nakladatelství. A když už se tento zázrak stane, je naší zásadní starostí texty ochraňovat, protože je téměř stoprocentně jisté, že je Roman podruhé ve zmíněném temném pralese, který bují v nitru jeho počítače, nenajde... :-)
1
Webmaster © 2007 - 2017 Petr Čmerda ( e-mail: volaryunas@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one