Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
Kozaklamparnaobalka.jpg
JIŽ V PRODEJI... / V nové elektronicé knize Romana Kozáka najdete výbor novinových sloupků, které psal v letech 2014 – 2016 pro Českobudějovický deník.


Vydalo
Nakladatelství DriftBooks, Volary
v roce 2017 jako e-knihu No. 20
(pouze v elektronické verzi)

editor: Václav Koblenc
elektronická verze: Jakub Rákosník
foto obálka: Petr Fiala
© Roman Kozák 2014 – 2016

ISBN 978-80-87741-47-4 (ePub)
 

KOUPIT E-KNIHU 

 
Roman Kozák je člověk digitálním věkem téměř netknutý a sociálními sítěmi naprosto nepolíbený. Vězte, že netuší, co je to "tweetnout" a Facebook považuje za jakýsi tajemný druh internetu, který prý na jeho počítači nefunguje. Dotykové hračičky absolutně nesnáší, není mu jasné, kde se berou používaná gesta, a jeho intuice se naprosto míjí s jakýmkoliv intuitivním ovládáním. 

Ostatně i jeho notebook je pro něj terra inkognita. Data a soubory mu záhadně mizí, nebo se objevují v naprosto nečekaném intervalu. Zmáčkne-li „enter“, se zadrženým dechem čeká, jak tento pokyn pochopí jeho svéhlavý stroj. Uložené soubory chodí lovit do divoké džungle vlastního hardisku vybaven buzolou a krabičkou poslední záchrany. Je vlastně docela záhadou, jak se mu nakonec podaří texty na notebooku napsat, uložit a poslat e-mailem do redakce novin, či do nakladatelství. A když už se tento zázrak stane, je naší zásadní starostí texty ochraňovat, protože je téměř stoprocentně jisté, že je Roman podruhé ve zmíněném temném pralese, který bují v nitru jeho počítače, nenajde... :-)
roman kozák volary.jpg
Roman Kozák, volarský písmák, šumavský patriot a také romantický drifter fotografuje s lehkostí a jakoby mimochodem. Fotí to, co běžný člověk každodenně míjí, to co všichni známe, jen se na to neumíme podívat tím správným úhlem pohledu. A když to pak vidíme na jeho fotografiích, říkáme si "jak to, že mě to nenapadlo... jak to, že jsem to neviděl také...""

Já tomu osobně říkám "viditelně skrytá krása". Romanův fotosvět je neuvěřitelnou přehlídkou všednosti, která zkrze jeho objektiv získává status magična. Všechny ty detaily, momenty, obrazy, které my, běžní pozemšťané míjíme bez zájmu, Roman dokáže vidět očima mimoběžníka v čase i realitě.

A já tedy pravím - díky za to...
Návštěvníci Národního parku Šumava se mohou těšit na novou naučnou stezku, na které lze sledovat pomalou, ale unikátní obnovu rašeliniště. Pozemek rašeliniště o rozloze téměř 70 ha patří městu Volary... foto Roman Kozák, Volary
soumarský most 01.jpg
soumarský most 05.jpg
soumarský most 06.jpg
soumarský most 07.jpg
...aneb podivuhodný svět za okny vlaků... foto Roman kozák, Volary (celá galerie ZDE)
rk e pericoloso...1.jpg
rk e pericoloso...12.jpg
rk e pericoloso...2.jpg
rk e pericoloso...27.jpg
Letošní babí léto se skutečně vydařilo. Úžasné podzimní barvy v kombinaci s letní pohodou najdete na fotografiích Romana Kozáka... (celá galerie)
volary babí léto 01.jpg
volary babí léto 02.jpg
volary babí léto 03.jpg
volary babí léto 04.jpg

Během naší fotosoutěže budeme pro Vaši inspiraci uveřejňovat nesoutěžní snímky spřátelených autorů. První autor - všem jistě známý Roman Kozák - nahlédl do lesa pohledem neotřelým a více než barevným... (celá galerie)

R. Kozák - les...2.jpg
R. Kozák - les...3.jpg
R. Kozák - les...4.jpg
R. Kozák - les...5.jpg
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one