Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Námět na poštovní známku...

Volary alpskéV dnešní digitalizované době eMeMeSek a SMS a Skypu a ICQ by se mohlo zdát, že klasická poštovní známka bude již pomalu na vymření a tak možná někoho překvapí, že náš stát každoročně vydává zhruba 30 až 40 známek různé hodnoty.

A protože se spolu s kolegou Romanem Kozákem považujeme za staromilce, kterým nalíznutí zadní strany poštovní známky vyvolává dlouhou řadu vzpomínek například na pionýrské tábory, či na krušnou službu vojenskou kde poštovní lepidlo mělo příchuť tajuplných milostných románů, rozhodli jsme se oslovit váženou odbornou komisi, která připravuje a schvaluje emisní plán nově vydávaných známek: (celé)

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Odbor pošty

Komise pro přípravu emisního plánu poštovních známek

Na Františku 32

110 15    P r a h a   1

 

 

                                                                                ve Volarech, 30. září 2008

 

 

 

                Ctěné dámy a vážení pánové,

 

 

                 zdravíme Vás ze Šumavy a dovolujeme si podat námět na poštovní známku

pro nejbližší emisní plán.

 

                            Navrhujeme, aby byl na známce vyobrazen

                                             volarský alpský dům,

                    coby jedinečný typ lidové architektury České republiky

                a hlavní představitel „vesnické památkové rezervace Volary“,

                      vyhlášené Ministerstvem kultury ČR v roce 1995.

 

                    Navrhujeme, aby námět byl zařazen do emisního plánu buď samostatně anebo jako součást série „šumavská lidová architektura“. Do ní pak doporučujeme zařadit ještě například tyto náměty:  Stožecká kaple a obecní pec v Lenoře.

                   Podrobnosti k uvedenému námětu či námětům jsou běžně dostupné na internetu,

písemně a fotograficky pak např. v publikaci  „Šumava – příroda, historie, život“, vydané v roce 2003 nakladatelstvím Baset.  

                 

                   Věříme, že jedinečnost a zajímavost námětu volarský alpský dům vyhodnotíte jako natolik vhodnou, aby byl do emisního plánu zařazen.    

                    Jsme připraveni poskytnout Vám další podklady k uvedenému námětu.

 

 

 

       V úctě

 Roman  K o z á k , Petr  Č m e r d a

***************************************************************

Vydavatelem poštovních známek je podle zákona o poštovních službách Ministerstvo informatiky. Známky jsou vydávány podle předem sestaveného a schváleného emisního plánu. Ten každoročně připravuje patnáctičlenná odborná komise při ministerstvu složená mimo jiné z výtvarníků, zástupců státní správy a České pošty. Členství v komisi není honorováno.

Odbor poštovních služeb Ministerstva informatiky během roku shromažďuje náměty na poštovní známky zaslané veřejností nebo členy emisní komise. Ročně je vydáváno 30 až 33 poštovních známek, mezi nimi i „tradiční emise“ jako například Krásy naší vlasti, známky s vánočními a velikonočními motivy, reprodukce uměleckých děl nebo historických československých známek.

Emisní plán je sestavován vždy s ročním předstihem. Ministerstvem odsouhlasený emisní plán putuje do České pošty k vlastní realizaci. Komise pro výtvarné řešení poštovních známek na České poště rozhoduje o tom, kterým umělcům svěřit zpracování, posuzuje výsledky a rozhoduje o honoráři. Členy výtvarné komise při České poště jsou renomovaní výtvarníci, grafici, rytci.

Výtvarné zpracování poštovních známek pak opět schvaluje Ministerstvo informatiky. České poštovní známky patří svým uměleckým zpracováním mezi nejlepší na světě, ojedinělá je zejména technika jejich tisku (ocelotisk z plochých desek).

více informací ZDE

02.10.2008 00:07:31
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one