Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
V sobotu 19.6. 2010 od 17.00 hodin bude v rámci letošního volarského Pivobraní uspořádán již druhý ročník soutěže kouření doutníků na nejdelší popel "Modrý dým". 

"Soutěž jsme museli přesunout oproti minulému roku na tento termín, protože v předvečer Volarských slavností se bude konat celovečerní koncert skupiny Aleše Brichty," říká organizátor a hlavní rozhodčí Ing. Martin Janda, člen prachatického Pipe Clubu. "Letos máme také připraveny jinou značku doutníků. Kouřit se budou suché rovné doutníky typu parejos ve velikosti corona plněné směsí brazilských tabáků od společnosti Candle Light. Doutníky této značky jsou vhodné i pro ty, co nemají s doutníky příliš velké zkušenosti." dodává ing. Janda. Pravidla jsou jednoduchá. Vítězí ten, kdo vydrží kouřit co nejdéle s co nejdelším popelem.

Do soutěže se v minulém roce přihlásilo 38 zájemců, včetně starostky a místostarosty našeho městečka. Výsledek soutěže byl rozhodně zajímavý. První místo obsadil Antonín Votava (Strakonice) prezident Pipe Clubu v čase 00:59:25 min. Druhé místo však obsadila žena, nekuřačka Ivana Mikešová-Kozáková z Volar v čase 00:58:51 a na třetí pozici se "dokouřil" další z členů prachatického Pipe Clubu s časem 00:58:11.

"Věřím, že se nám letos povede zlomit hranici jedné hodiny," vyslovuje své přání Martin Janda. "Zveme každého, kdo má chuť si zasoutěžit, ale neváhejte, doutníků je připraveno jen padesát."

Soutěž pro vás připravuje sdružení U Nás ve spolupráci s Pipe Clubem Prachatice a městem Volary. Zajímavé ceny věnuje Město Volary. Volarské Pivobraní začíná v 16.00 hodin na městské tržnici.

volary.euObčanské sdružení U Nás ve spolupráci s městem Volary spouští letošní rok nový webový informační portál pro Volary a blízké okolí: http://volary.eu. Tyto stránky si daly za úkol soustředit do sebe veškeré důležité informace o našem městě. Měli byste zde nalézt základní info o fungování města, turistické informace a aktuální zprávy o dění v městě. Své by tu měl najít jak občan Volar tak i turista. Struktura webu se bude postupně profilovat, než najdeme tu správnou podobu. Budeme rádi za každý váš nápad či připomínku. Taktéž vyzíváme všechny ty, kteří chtějí přidat odkaz na svojí firmu, informovat o pořádání  kulturní a sportovní akce, nebo upozornit na poskytování nějaké služby - ať se nám ozvou na e-mail: info(zavináč)volary.eu. Základní odkazy jsou pro všechny volarské zdarma. Cenník reklamních bannerů připravujeme.
Volary alpskéV dnešní digitalizované době eMeMeSek a SMS a Skypu a ICQ by se mohlo zdát, že klasická poštovní známka bude již pomalu na vymření a tak možná někoho překvapí, že náš stát každoročně vydává zhruba 30 až 40 známek různé hodnoty.

A protože se spolu s kolegou Romanem Kozákem považujeme za staromilce, kterým nalíznutí zadní strany poštovní známky vyvolává dlouhou řadu vzpomínek například na pionýrské tábory, či na krušnou službu vojenskou kde poštovní lepidlo mělo příchuť tajuplných milostných románů, rozhodli jsme se oslovit váženou odbornou komisi, která připravuje a schvaluje emisní plán nově vydávaných známek: (celé)

Kostel sv. Kateřiny VolaryPokud se vám drobná parafráze na Ericha von Dänikena v nadpise nepozdává - vězte - že tomu tak při otevření věže snad tak trochu bylo. A to díky početné návštěvě bývalých volaráků, kteří byli po válce odsunuti do Německa. Radost a smutek v jedné smíšené a popletené emoci provázel toto setkání a tak se naše motto "Vzhůru do budoucnosti!", které lákalo k výhledům do vzdálených časů budoucích propletlo s minulostí do podoby moderního Urobora...

(zobrazit celé)

fotografie:Zdeněk a Tomáš Přibylovi  převzaty ze serveru:Terezka Huříková http://www.prachatickonews.cz/

Minulého týdne byl požádán tým "První šumavské knižní pomoci" o asistenci při akci "Na kole po knihovnách regionu", pořádanou prachatickou knihovnou. A tak se se tedy vydala dvojice odvážlivců ve složení: spisovatel a radní města Volary pan Kozák a předseda spolku U Nás, Volary Petr Čmerda, na pomoc unaveným bicyklistickým poutníkům, kteří toho dne brázdily šumavské cesty v čele s naší novou olympijskou nadějí Terezkou Huříkovou, trojnásobnou účastnicí Olympijských her Kateřinou Nash - Hanušovou a naší přední bikerkou Šárkou Grabmüllerovou...

V sobotu 12.4. uspořádalo Ekocentrum ing. Martina Jandy ve spolupráci s naším sdružením brigádičku u menhirů a u Božího hrobu na Kamenáči. Prostor okolo volarského rondelu byl vyčištěn a vyseta nová tráva. Na konci křížové cesty - na vrcholu Kamenáče - nás čekala trochu těžší práce. Bylo nutno vynést torza podstavců soch a torzo kamenného kříže na samotný vrchol. Na dva velké žulové bloky jsme nestačili a tak byly vyneseny alespoň dva podstavce a zlomené torzo kamenného kříže. Následně bylo drobně porovnáno schodiště a shrabáno kluzké listí. Dva zbylé bloky se pokusíme ve čtvrtek vytáhnout s pomocí techniky. Takže velký dík všem, kteří věnovali svůj volný čas.
projekt "Moai"Po dva čtvrtky se team dobrovolníků ve složení inženýr Martin Martin, technický poradce Standa Standa, poradce pro věci estetické Roman Roman a mladší asistent Petr Petr pokoušel mluvit s kameny na vrcholu Kamenáče...

Egyptské svitky stavitelů pyramid pečlivě prozkoumány, dopisy burlaků od Volgy čteny, dokument o stěhování soch Moai shlédnut a taktéž tajných znaků zednářských muselo býti použito... no a nakonec přeci jen i trochu té hrubé síly bylo potřeba k přesunutí dvou žulových bloků na svá původní místa...

Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one