Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
 

Aktuální informace z Volar a okolí najdete na webu KIC-VOLARY.CZ

 

status                    město          
kraj jihočeský                  
okres Prachatice
katastrální výměr 107,63 k
počet obyvatel 4083 (2005)
zeměpisná šířka 48°54'31.72" s. š.
zeměpisná délka 13°53'11.67" v. d.
nadmořská výška 760 m
PSČ 384 51
kostel sv kateřiny - volary.jpg
U Nás Volary 2011.jpg

Pokud jste nestihli navštívit letošní promítání volarského zimního kina můžete dokument Volary v čase shlédnout zde: - viz video

Kdysi jsme přemýšleli nad vhodným sloganem, který by přilákal do Volar více turistů. Za nápadem "Přijeďte k nám zmrznout" byl koncept polária - kryosauny v (tehdy nově) budovaném hotelu Bobík a samozřejmě celkové klima na Volarsku (tedy zima, v létě chladno) spolu s teplotními rekordy na mínusové straně teploměru. Volarské zimní kino – i horké pivo z vlastního minipivovaru–  by do podobného turistického managmentu určitě zapadlo... :-)
Ve Volarech se zastavil Klub vojenské historie 4. obrněné divize Pelhřimov ve spolupráci s 2. obrněnou divizí v Evropě. Celá skupina pak po Šumavě pokračuje v následujících dnech pod označením 4. obrněné americké divize. „Ta se zde v roce 1945 skutečně pohybovala a část její trasy budeme kopírovat,“ uvedl Karel Hrych z Milevska, který se účastnil oslav ve svém džípu.

„Celá akce The Czech fury 2015 začala v sobotu (25. 4. 2015) právě ve Volarech ukázkou bojového střetu postupující americké armády se zbytky zadního voje německé branné moci,“ připomněl první část oslav Karel Hrych s tím, že celá skupina, která je z celého světa, používá pouze originální výstroj i výzbroj. „Cokoli je zde k vidění, tak jsou to vozidla či zbraně sedmdesát a více let stará, co se týká uniforem, jsou to částečně repliky. Technika je výhradně z období války, originál americké stroje,“ doplnil K. Hrych... (zdroj Deník/Miroslav Fuchs)
volary fury 04.jpg
volary fury 03.jpg
volary fury 05.jpg
volary fury 06.jpg
Město Volary ve spolupráci s Asociací jihočeských výtvarníků (AJV) a společností Městský hotel Bobík otevřelo novou městskou galerii v prostorách hotelu Bobík. Vernisáž se konala v pátek 9. 8. 2013 v 18.00 hodin. Jako první výstava se zde představí projekt INTERSALON 2013, která bude ve Volarech k vidění do konce září.

Otevírací doba galerie (do konce srpna - poté info na recepci hotelu):

úterý až sobota 14 - 17.00 hod

vstupné: dospělí 10,- Kč, děti 5,- Kč

Předsedu AJV, radního města Volary a zároveň také jednatele Městského hotelu Bobík Mgr. Víta Pavlíka jsme požádali o stručné představení projektu INTERSALON (přečíst celý článek)
galerie volary 05.jpg
galerie volary 06.jpg
galerie volary 04.jpg
galerie volary 08.jpg
Slavnostni-otevreni-konopne-lazne-Volary (2)-autor-Ladislav_Beran.JPG
Slavnostni-otevreni-konopne-lazne-Volary (4)-autor-Ladislav_Beran.JPG
_DSC1167.JPG
volary - konopné lázně.jpg
Největší konopné lázně ve středoevropském regionu jsou v provozu oficiálně od pátku 4. října 2013. Situovány jsou v nově otevřeném a zmodernizovaném hotelu Bobík, který tím zahajuje plnohodnotný provoz. K domácímu minipivovaru, hotelové ubytovací části a městské galerii tak přibyly moderní hotelové lázně.

Lidé si zde budou moci dopřát rašelinové i konopné zábaly, či koupele v konopném oleji. Produkty bude dodávat tuzemská společnost Carun Pharmacy, výrobce populárních konopných prostředků značky Carun. Slavnostní přestřižení pásky proběhlo za účasti vrcholných představitelů města Volary, médií a dalších hostů, a lázně jsou tak již momentálně plně k dispozici veřejnosti.

Jsem rád, že jsem mohl být součástí oné "pozitivní vlny", která do Volar přivedla projekt malého "rodinného" hotelu na bázi regionální gastronomie a dnes poměrně vizionářského produktu, jako je právě znovuobjevené konopí… Poděkování si zaslouží všichni zastupupitelé napříč politickým spektrem, protože shoda a podpora z jejich řad byla důležitým faktorem, proč se celý projekt povedl. Poděkování si zaslouží celé vedení města v čele se starostkou Martinou Pospíšilovou, na jejichž bedrech spočívala největší tíha samotné realizace. A zvláště chci poděkovat současnému jednateli hotelu, radnímu, řediteli ZUŠ a zároveň také výtvarníkovi a předsedovi Asociace jihočeských výtvarníků Mgr Vítu Pavlíkovi za velký podíl na tom, jakou náš hotel dostal celkovou podobu a věřím, že bude pod jeho vedení nadále vzkvétat a prosperovat.

Poděkování ale samozřejmě patří všem volarským občanům, kteří nám umožnili tuto myšlenku zrealizovat a jejichž tichou podporu jsme cítili v zádech. Věřím, že zejména jim hotel přinese možnost vyžití a to jak prostřednictvím kvalitní gastronomie, lázeňských procedur, nebo kultury, kterou do města přivede nová městská galerie.

Petr Čmerda, předseda o.s. U Nás a zastupitel města Volary
Konopne-lazne-Volary (4).jpg
Konopne-lazne-Volary (19)-autor-Ladislav-Beran.jpg
Konopne-lazne-Volary (5).jpg
Konopne-lazne-Volary (32).jpg
Konopne-lazne-Volary (2).jpg
Konopne-lazne-Volary (6).jpg
Konopne-lazne-Volary (12).jpg
Konopne-lazne-Volary (14).jpg

Třista kilometrů nových hipostezek – také kolem Volar... Město Volary na základě včerejšího rozhodnutí zastupitelstva vstoupilo do místní akční skupiny (MAS) Chance in nature – LAG. Jedním z prvních projektů, na kterém budou spolupracovat místní podnikatelé je budování sítě hipostezek a hippoodpočívadel právě v okolí Volar.

„Projekt sítě hipostezek v Jihočeském kraji je zaměřen na podporu venkovského cestovního ruchu. Výstupem projektu je po identifikaci a projednání souhlasu vlastníků dotčených nemovitostí, nově tři sta kilometrů tras pro hipoturisty v Jihočeském kraji. Hipotrasy jsou marketingově podpořeny novými mapamy, propagačním klipem a internetovými stránkami http://www.jihoceskehipostezky.cz/. Výstupem projektu je také nově dvacet hipoodpočívadel v rámci Jihočeského kraje.“ Uvedla Martina Neubauerová – Chance in nature-local action group – koordinátorka projektu.

Nové hipostezky budou v přírodě velmi dobře značeny a doplněny informačními cedulemi s mapami. Značení stezek bylo provedeno v rámci metodiky Klubu českých turistů směrovými ukazateli a značením barvami. V případě hipostezek je to barevné kolečko v bílém čtverci. Nejdůležitější stezky jsou stezky červené, pak následuje barva modrá, zelená a odbočky a místní okruhy jsou žluté.
Součástí druhé části projektu, s navazující realizací, je 20 nových tzv. hipoodpočívadel (s dokončením v 06/2012), na kterých si bude moci po dlouhém cestování odpočinout kůň i jezdec.

 

Nová znělka města "Volarské maestoso" se dočkala svého křtu v pravé poledne. Jejím autorem je učitel volarské ZUŠ a skladatel Jan Šíp.

"Byla bych ráda, kdyby ji lidé používali při spolkových činnostech a při jakékoli prezentaci našeho města," uvedla Pospíšilová. Město podle ní už má prapor i městské insignie, nechalo vysvětit zvony, vydalo několik knih, ale znělka mu dosud chyběla," řekla starostka Martina Pospíšilová.

Komunální volby v říjnu 2010 potvrdily a posílily pozici dosavadní koalice Nezávislých HRM, ČSSD a ODS, která dohromady získala dvě třetiny mandátů. Své posty přesvědčivě obhájila starostka města Martina Pospíšilová (nezáv. HRM) i místostarosta Ing. Robert Pročka (ČSSD). Kromě nich tvoří Radu města v tomto období dále Mgr. Vít Pavlík, Roman Kozák (oba nezáv. HRM) a Ivo Rolčík, DiS (ČSSD). Po 12 měsících činnosti Rady města Volary přinášíme bilanci její práce, doplněnou o nejdůležitější informace a události, které přinesl rok v životě zastupitelského sboru, městských organizací, městského úřadu a našeho města vůbec... (celý článek)

celou fotogalerii ze Slavností dřeva 2011 najdete ZDE

IMG_5416.jpg
IMG_5658.jpg
IMG_5692.jpg
IMG_5990.jpg
Za vůní pryskyřice, rekordmanským kláním i přátelskou atmosférou se mohli návštěvníci o víkendu vydat na Volarské slavnosti dřeva. Obdivovat mohli desítky řemeslníků při tesání trámů, výrobě dřeváků, figurek či dřevěných soch, ale také kováře, kameníka či sledovat, jak se pletou koše. V sobotu byla na programu tradiční soutěž O putovní dřevák a v něděli proběhl další pokus o překonání rekordu v počtu účastníků slavností v dřevěné obuvi. "Volarskými slavnostmi dřeva připomínáme návštěvníkům dávnou historii města, a to hlavně práci se dřevem." říká starostka města Martina Pospíšilová.

Vše začalo v sobotu, když Martin Dejdar spolu se starostkou Martinou Pospíšilovou zahájil osmnáctý ročník slavností, jak jinak, než s pilou břichatkou v ruce a přeříznutím polene a pak všem na náměstí pogratuloval k osmnáctinám slavností vlastním programem a soutěží o motorové kolo... (celý článek)

Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one