Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Město Volary otevřelo novou galerii

Město Volary ve spolupráci s Asociací jihočeských výtvarníků (AJV) a společností Městský hotel Bobík otevřelo novou městskou galerii v prostorách hotelu Bobík. Vernisáž se konala v pátek 9. 8. 2013 v 18.00 hodin. Jako první výstava se zde představí projekt INTERSALON 2013, která bude ve Volarech k vidění do konce září.

Otevírací doba galerie (do konce srpna - poté info na recepci hotelu):

úterý až sobota 14 - 17.00 hod

vstupné: dospělí 10,- Kč, děti 5,- Kč

Předsedu AJV, radního města Volary a zároveň také jednatele Městského hotelu Bobík Mgr. Víta Pavlíka jsme požádali o stručné představení projektu INTERSALON (přečíst celý článek)
Asociace jihočeských výtvarníků (dále AJV) je výběrovým sdružením profesionálních výtvarných umělců a teoretiků Jihočeského kraje. Posláním je rozvíjení všeoborových aktivit v oblasti výtvarné tvorby a prezentace jejich výsledků formou výstav, se zvláštním přihlédnutím k možnostem mezinárodních kontaktů, jejichž výsledkem je každoroční výstava INTERSALON AJV.  U zrodu myšlenky pořádat každoročně mezinárodní přehlídku výtvarného umění dneška stálo tehdy přesvědčení, že aktivita tohoto druhu je velmi užitečnou, ne-li zcela nezbytnou formou komunikace naší výtvarné obce s okolním světem, s veřejností. Domníváme se, že tato prvotní idea za dobu trvání INTERSALONU neztratila nic ze své původní aktuálnosti.

V letošním roce byl v rámci oslav 20 let partnerství měst České Budějovice - Passau zahájen již 17. ročník právě v německém Pasově. Výstava byla bohužel předčasně ukončena kvůli záplavám, které město postihly. Organizátoři museli za pomoci armády zachránit cca. 240 exponátů. Momentálně bude projekt pokračovat ve volarské galerii a v měsíci říjnu v kulturním centru Sladovna Písek. 

Výstava INTERSALON AJV je stále nejen důležitou součástí společenského kulturního dění v jihočeském kraji, ale i specifickou možností veřejné publicity současných výtvarných snah i významnou organizační i kritickou platformou reflektující dosažený stav i stupeň dalšího rozvoje tvůrčí sféry. K tomuto tvrzení nás navíc opravňuje i značný ohlas na doposud realizované ročníky INTERSALONU v předchozích letech. K dnešnímu dni se výstav INTERSALON AJV zúčastnilo více jak 800 výtvarných umělců z 27 zemí světa, což potvrzuje vzrůstající prestiž této mezinárodní akce.

INTERSALON AJV je tedy svým rozsahem a počtem zúčastněných autorů mimořádným projektem nejen  v jihočeském regionu, ale i v celé ČR. Tato jedinečná výstavní akce  zahrnuje všechny obory výtvarného umění, od malířství přes sochařství, grafiku až k oborům užitého umění. 

foto Jiří S. Plachý
galerie volary 05.jpg
galerie volary 06.jpg
galerie volary 04.jpg
galerie volary 08.jpg
galerie volary 02.jpg
galerie volary 10.jpg
galerie volary 09.jpg
galerie volary 07.jpg
galerie volary 12.jpg
galerie volary 13.jpg
31.01.2014 15:46:51
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one