Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Město Volary se stalo členem MAS Chance in nature – LAG

Třista kilometrů nových hipostezek – také kolem Volar... Město Volary na základě včerejšího rozhodnutí zastupitelstva vstoupilo do místní akční skupiny (MAS) Chance in nature – LAG. Jedním z prvních projektů, na kterém budou spolupracovat místní podnikatelé je budování sítě hipostezek a hippoodpočívadel právě v okolí Volar.

„Projekt sítě hipostezek v Jihočeském kraji je zaměřen na podporu venkovského cestovního ruchu. Výstupem projektu je po identifikaci a projednání souhlasu vlastníků dotčených nemovitostí, nově tři sta kilometrů tras pro hipoturisty v Jihočeském kraji. Hipotrasy jsou marketingově podpořeny novými mapamy, propagačním klipem a internetovými stránkami http://www.jihoceskehipostezky.cz/. Výstupem projektu je také nově dvacet hipoodpočívadel v rámci Jihočeského kraje.“ Uvedla Martina Neubauerová – Chance in nature-local action group – koordinátorka projektu.

Nové hipostezky budou v přírodě velmi dobře značeny a doplněny informačními cedulemi s mapami. Značení stezek bylo provedeno v rámci metodiky Klubu českých turistů směrovými ukazateli a značením barvami. V případě hipostezek je to barevné kolečko v bílém čtverci. Nejdůležitější stezky jsou stezky červené, pak následuje barva modrá, zelená a odbočky a místní okruhy jsou žluté.
Součástí druhé části projektu, s navazující realizací, je 20 nových tzv. hipoodpočívadel (s dokončením v 06/2012), na kterých si bude moci po dlouhém cestování odpočinout kůň i jezdec.

 

.
05.10.2011 21:10:33
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one