Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Slavnostní otevření Naučné stezky Soumarské rašeliniště

Ve čtvrtek 24. května proběhne v Národním parku Šumava (NP) jako jedna z četných akcí pro veřejnost slavnostní otevření nové naučné stezky Soumarská rašeliniště. Akce začíná v 10.00 hodin a končí ve 13.00 hodin, program bude dále pokračovat v Novém Údolí otevřením další nové česko – německé stezky (přejezd vlakem).

Návštěvníci Národního parku Šumava můžou na nové naučné stezce sledovat unikátní obnovu rašeliniště. Vznikla u Soumarského Mostu díky grantu z programu Přeshraniční spolupráce s Bavorskem. Partnerem projektu je muzeum z nedaleké Haidmühle, z jehož iniciativy vznikl podobný projekt naučné stezky na revitalizovaném rašeliništi Haidfilz.


Bezpečný přístup do rašeliniště zajistí turistům 1,5 kilometr dlouhý chodník z fošen, který vede od vodáckého kempu k téměř desetimetrové vyhlídkové věži. Návštěvníci se dozví podrobné informace o lokalitě z pěti tabulí, které jsou instalovány podél stezky. Pro zahraniční návštěvníky pak budou k dispozici informační letáky v německém jazyce.

Pozemek rašeliniště o rozloze téměř 70 hektarů patří městu Volary, které už od počátku se zřízením naučné stezky souhlasí. Poblíže lokality je vlaková zastávka Soumarský Most. Bavorští návštěvníci mohou nasednout na vlak v Novém Údolí...

Délka stezky 1520 m (z toho 601 m po poválce), vyhlídková věž 9,22 m, 7 informačních panelů v češtině a němčině.

.
09.05.2012 14:54:00
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one