Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volary opět voněly dřevem

Za vůní pryskyřice, rekordmanským kláním i přátelskou atmosférou se mohli návštěvníci o víkendu vydat na Volarské slavnosti dřeva. Obdivovat mohli desítky řemeslníků při tesání trámů, výrobě dřeváků, figurek či dřevěných soch, ale také kováře, kameníka či sledovat, jak se pletou koše. V sobotu byla na programu tradiční soutěž O putovní dřevák a v něděli proběhl další pokus o překonání rekordu v počtu účastníků slavností v dřevěné obuvi. "Volarskými slavnostmi dřeva připomínáme návštěvníkům dávnou historii města, a to hlavně práci se dřevem." říká starostka města Martina Pospíšilová.

Vše začalo v sobotu, když Martin Dejdar spolu se starostkou Martinou Pospíšilovou zahájil osmnáctý ročník slavností, jak jinak, než s pilou břichatkou v ruce a přeříznutím polene a pak všem na náměstí pogratuloval k osmnáctinám slavností vlastním programem a soutěží o motorové kolo... (celý článek)

Putovní pohár si opět odvezl Perlesreut

Ve 14.00 hodin byla zahájena tradiční mezinárodní soutěž O putovní dřevák. Ve čtyřech disciplinách se v ní s Volarskými utkali čtyřčlenná družstva z partnerských měst z Rakouska a Německa. Řezaly se na čas kmeny, přenášely se pyramidy z polen, šplhalo na čtyřmetrový oloupaný kmen a koulely dřevěné kuželky. Minuloroční vítězství obhájilo družstvo z bavorského Perlereutu a volarští skončili druzí se ztrátou jediného bodu.

Pochod v dřevákách: rekord letos nepadl

V 10.00 začíná registrace příznivců o překonání rekordu v počtu účastníků slavností v dřevěné obuvi. "Poprvé se o něj pokusili nadšenci v roce 1998 a naposledy se ho podařilo překonat minulý rok, kdy rozhodčí agentury Dobrý den napočítali 263 lidí v dřevácích," upozornila starostka. V 10.30 se účastníci vydávají na průvod městem a pěkně si při něm dřevákami zaklapou.

Pokus o rekord v počtu lidí obutých v dřevácích nakonec skočil nezdarem. Na náměstí letos přišlo v dřevácích jen 198 lidí,  "Těžko říct, proč se rekord nepodařilo překonat, celková návštěvnost na slavnostech byla podobná jako loni, přišlo několik tisíc lidí," prohlásila starostka Martina Pospíšilová.

Nejmladší účastnicí se stala měsíc stará slečna Plíšková, nejstarším účastníkem již tradičně pan Jeřábek a nejvzdálenější účastník přiletěl do Volar až z Austrálie. Cenu za originální kostým vyhráli již po několikáté manželé Kozákovi.

28.08.2011 14:39:07
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one