Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
Knihu Volarské letokruhy vydalo letos město Volary u příležitosti 650-ti let od první zmínky o našem městě. Právě proto vyšla v limitovaném a číslovaném počtu 650-ti kusů. Při její přípravě jsme dlouho debatovali o tom, jaké fotografie do ní dát a tak nakonec vzniklo materiálu tolik, že jej bylo potřeba objektivně protřídit. Tento "nevděčný" úkol padl na grafické studio FOP z Černé v Pošumaví a jim patří dík za to, že kniha vypadá tak, jak vypadá. Na našich stránkách vám teď nabízím pár fotografických koláží, které se nakonec do knihy "Volarské letokruhy" nevešly...
Co se nevešlo do knihy "Volarské letokruhy" foto © Petr Čmerda, Volary (celá fotogalerie zde)
volarské letokruhy 01.jpg
volarské letokruhy 02.jpg
volarské letokruhy 03.jpg
volarské letokruhy 04.jpg
Město patřilo od pátečního večera do nedělního odpoledne šestnáctému ročníku Volarských slavností dřeva. Ten se stal také oslavou 650ti let od první písemné zmínky o Volarech. V nepřetržitém programovém proudu se střídala vystoupení hudebníků a kapel, tanečníků i kejklířů, žongléra a fakíra s ukázkami řady šumavských "dřevěných" řemesel a také řemesla kovářského... (fotoreportáž na Volary.eu nebo na PrachatickoNews)
Tvůrci pořadu České televize "Hledání ztraceného času", v čele s hlavním představitelem panem Karlem Čáslavským, navštívili volarská pamětní místa, která se váží ke konci druhé světové války. Jak nám prozradil produkční pořadu pan PhDr. Otakar Svoboda, Volary budou jednou z osmi filmových zastávek v rámci připravovaného cyklu s tématikou posledních dnů války. Cyklus by se měl vysílat příští rok na přelomu dubna a května v rámci oslav osvobození. Natáčení se zůčastnil také spisovatel a radní města Volary pan Roman Kozák, který provedl tým pana Čáslavského po městě a vypomohl taktéž komentářem. Jedním z míst, které štáb ČT navštívil, byl například hřbitov židovských žen z tzv. Pochodu smrti...

Ve Volarech - 14.7.2009 foto © Petr Čmerda (celá fotogalerie)

produkční p. Svoboda a Karel Čáslavský...
produkční p. Svoboda a Karel Čáslavský...
Roman Kozák natáčí konemtář...
Roman Kozák natáčí konemtář...
ještě pár detailů...
ještě pár detailů...
chvilka zamyšlení...
chvilka zamyšlení...
V sobotu 20. června t.r. odpoledne, následně po poutní mši svaté v Mlynářovicích, se konalo žehnání dvou opravených kapliček v bývalých Cudrovicích, jejichž celkovou rekonstrukci obstaralo a uhradilo město Volary. Blízké Cudrovice/Zuderschlag byly v 50. létech 20. století kompletně srovnány se zemí. V 90. létech byl symbolicky obnoven cudrovický hřbitov a na místě bývalého kostela vztyčen kříž... (celé)
Jaro vtrhlo na Šumavu bez klepání, toužebně očekávané námi všemi. Slunce se odráží v posledních zbytcích sněhu a příroda se oklepává z dlouhého útlumu. Vlhké louky se začínají stydlivě zelenat, teplý větřík pročesává zauzlované větve bříz a keře „kočiček“ se mazlivě protahují. Vše kolem bobtná, pučí a klokotá… Do této rozverné jarní atmosféry se schází našich patnáct zástupců, neboť i naše městečko konečně svléká studenou šupinatou kůži zimy a je potřeba se pustit do další práce…(celé)
Volary - vlídná tvář Šumavy"... Ne, Volary nemají  zámek s arkádami či náměstí s fontánami, nemají lunapark s pouťovými atrakcemi, ba ani megalomanské shopping centrum. Volary, jako svébytné město uprostřed horské Šumavy, mají něco víc. Mají ducha. I o tom bude - ovšem jen tak, mezi řádky - hovořit tato kniha..."  (zobrazit celé)

Volarská zlatá

Vodvážně vypálený
vopravdu vostrý
vod Volar k voceánu voblíbený
vomamný a vobčasné vobavy vodplavující
VOKAMŽITÝ VOLARSKÝ VOBSTŘIK

(zobrazit celé)

Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one