Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Večer s menhiry 2013: Jiří Plachý – Šumava tajnosnubná

jiří plachý.jpg
Volary 20.4 2013 od 19.00 hod – společenský sál volarské radnice /Občanské sdružení U Nás Volary a Město Volary (odbor kultury a cestovního ruchu) pořádají v sobotu 20. 4. 2013 od 19.00 hodin pro přátele menhirů i nejširší veřejnost ve společenském sále volarské radnice již tradiční předbeltainovský “VEČER S MENHIRY” V rámci večera se divákům představí dnes již volarský fotograf Jiří Plachý (ASČF) se svým komentovaným souborem fotografií “Šumava tajnosnubná”... (viz celý článek)

Pro Jiřího Plachého je fotografie součástí života. Fotografovat začal koncem šedesátých let 20. století, kdy fotografie ještě nebyla samozřejmostí pro každého, kdy samo její vytváření a společenské uplatnění bylo fascinujícím dobrodružstvím. V roce 1970 se stal členem českobudějovické fotografické skupiny Fotos a v letech 1971-1973 absolvoval Školu výtvarné fotografie SČF v Brně. Od roku 1982 měl Jiří Plachý šestnáct samostatných a šest skupinových výstav doma i v zahraničí /Rakousko, Švédsko, Německo/, pravidelně vystavuje s fotografickou skupinou Fotos. Obdržel řadu cen v domácích i zahraničních amatérských soutěžích /Andorra, Belgie, Francie, Japonsko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Španělsko/. Je držitelem titulu Autor Svazu českých fotografů a jeho fotografie jsou součástí sbírek SČF v Praze a Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.

Celým večerem vás bude provázet a o věcech kolem menhirů a o keltské Šumavě vyprávět spisovatel Roman Kozák. Občerstvení již tradičně připravuje Včelákova pravá originellně senzační VL-THÉ-VSKÁ čajírna.

Na závěr večera proběhne přímo u kamenného kromlechu, na místě s dávnou tradicí a silnou energií krajiny, obnovovací „Rituál strážců volarských menhirů".

Vstupné dobrovolné - čaj rozléván zdarma a s láskou!

Proč menhiry a proč ve Volarech

Jistě každého z nás již napadla otázka: Odkud pocházím? Jak to bylo v dobách dávných? Kdo jsou mí předci? Je vše skutečně tak, jak nám předkládá tzv. oficiální věda? Kdo a proč postavil pyramidy? Kdo a proč stavěl ohromné kamenné chrámy?

Jako téměř neviditelná nit se mezi obecně přijímanou verzí vine příběh zcela jiný, jenž hovoří o zlatém věku lidstva. Který hovoří o úspěšných a vysoce civilizovaných národech. Hérójové, Hyperborejci, Atlanťané a další a další…Budeme někdy znát tuto hlubokou neprobádanou minulost? Není písemných záznamů, není svědků.

Ale vlastně - opravdu není? Já pevně věřím, že se nám jednou podaří objevit, rozluštit a naladit se na hutné vibrace skal, hornin a kamenů. To jsou přeci svědkové dějů starých třeba i miliony let. Kameny se jednou stanou neocenitelnou kronikou lidstva. A to jistě věděli nám neznámí megalitičtí hrdinové a stavitelé. V kamenech, které jsou po celém světě uloženy na posvátných místech do podoby posvátných symbolů je uloženo jejich poselství a čeká až nalezneme ten správný klíč, ten správný kód. Jsou jako obrovské harddisky naplněné triliony gigabajtů dat, komunikující mezi sebou pomocí geomantických sítí a sdílející tak historii lidstva, světa i vesmíru…Možná onen tak úpěnlivě hledaný „kámen mudrců" máme dennodenně před sebou, jen to zatím netušíme.

Proto jsem rád, že právě ve Volarech bude stát jedna částečka této neuvěřitelné kamenné sítě - snad bych se to i odvážil nazvat „geostounet". A navíc jsem přesvědčen, že sem neomylně patří. Snad tu kdysi i byly kameny mapující náš kraj, ale díky době nevšímavé a kruté k věcem pohansky posvátným zřejmě skončily jako stavební materiál. Kolega Roman Kozák si dal tu práci a pokusil se zmapovat geomantickou síť, která by mohla naším městečkem proudit a jeho zjištění jsou jistě pozoruhodná. Spojíte-li určitá významná historická místa zjistíte, že Volary leží přímo v průsečíku těchto linií. Volary jsou tedy přirozeným lokálním „serverem" kam se sbíhají informace z okolí, který je však bohužel dlouhodobě v poruše. A tak jako správní správci sítě musíme s pomocí země, vody, ohně i vzduchu provádět restart a obnovit proudění té úchvatné síly…

Kameny den co den, noc co noc osahávají Volary nehmotnými doteky. Neviditelná energie skenuje auru každého z nás a vše se ripuje do bílé ruly. A snad jednou, naši vzdálení potomci, nebo dokonce jiné civilizace, si přečtou náš dnešní příběh…

21.04.2013 21:08:05
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one