Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Večer s menhiry: Václav Kořínek - Šamanismus v digitálním světě

V rámci pořadu Večer s menhiry se volarským divákům představí Václav Kořínek, profesionální hudebník a terapeut, který hraje na různé typy rytmických, dechových i strunných nástrojů, z nichž si většinu sám vyrábí. Zároveň jako zpěvák ovládá neobvyklé hlasové techniky (alikvotní a hrdelní zpěv), věnuje se vlastní hudební produkci, taneční a pohybové terapii a muzikoterapii.

V roce 2000 byl vyhlášen objevem roku worldmusic a mnohými je díky své energii a přirozenému nespoutanému projevu považován za novodobého šamana. Bubnováním umí lidi uvést do tranzu, měnit stav vědomí, ukazovat cestu. Akustika, světlo, stín, prostor, nástroje z úsvitu lidských dějin, nástroje budoucnosti, obrazy, plastiky a zvuk v interakci s člověkem - to je téma, které se vine jeho dílem.

"Žiji za životem," říká Václav Kořínek

Přesah lidského života, něco za, svět mimo hranice rozumového chápání, prazáklad či absolutno, to vše, co je často nazýváno Bohem, člověk vlastně nosí v sobě. Jde jen o to k tomu najít cestu, což je dnes, v často extrémně racionálním světě, čím dál méně časté. Hudebník, muzikoterapeut, výtvarník, designér Václav Kořínek ji nakonec i díky vlastní zkušenosti s okamžiky na hraně bytí našel v šamanismu a technikách z něj vyplývajících. O své velmi specifické duchovní cestě hovořil v pořadu „Před půlnocí" vysílaném na ČT24, ptal se Jan Hanák... Celý rozhovor a videoreportáž najdete ZDE
.
21.04.2013 21:01:39
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one