Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

VOLARSKÉ MENHIRY

„…neboť tam je stavba z kamene, jakou by nikdo v našich časech nedovedl zbudovat. V těchto kamenech je tajemství a uzdravující síla. Obři dávných dob je přinesli z dalekých končin. Není mezi nimi jediného kamene, který by neměl kouzelnou moc…“

Merlin  -  Legenda o Cathoir Ghall

…a tak se jednoho dne vydává král Ambrosios se svým vojskem do Irské země aby tento „tanec obrů“ stojící na hoře Kildare získal. Kouzelník Merlin svou tajuplnou nadpřirozenou silou přenáší vzduchem tyto monumenty, aby na pláni Wiltshire vzniklo Stonehenge…

(celý článek)

foto  ©  Petr Čmerda, 2007 (zobrazit celou fotogalerii)

druid ing. Pavel Polák.jpg
takže...první výkop
takže...první výkop
Nejdříve je nutné vše řádně vyměřit dle hvězd a kompasu...
Nejdříve je nutné vše řádně vyměřit dle hvězd a kompasu...
02 Stavba volarského kromlechu.jpg

Slovo menhir znamená dlouhý kámen. Vztyčené menhiry jsou nejstaršími stavbami na světě. Ano, nejstarší menhiry jsou o několik tisíc let starší nežli pyramidy. Menhiry nestavěli jen dnes tolik oblíbení Keltové, ale už i jejich dávní předchůdci. Menhiry stávaly samostatně, ve skupinách, v řadách a nebo v kruzích (rondelech). Skupině menhirů s kamenným překladem ve formě ploché střechy se říká dolmen. Menhirům osazeným do kruhu se říká také kromlechy. A jeden takový kromlech stojí i u Volar... (celý článek)

Večer s menhiry - Volarský kromlechMenhiry, kameny či jenom nějaké bezvýznamné šutráky? Tajuplná svatyně plná nám zatím neznámé energie nebo jen odvalené, překážející balvany z polí, které někdo poskládal pro čirou radost z hezkého pohledu na ně? Jak to asi bylo s onou megalitickou kulturou? Chcete věřit suché řeči vědců a archeologů, že vše bylo v podstatě darwinovsky jednoduché, či raději nasloucháte indiciím, které mluví o dávném věku vyspělých civilizací?

   Takto jsme uvažovali, když jsme večer u menhirů připravovali a nakonec jsme došli k závěru, že vytvoříme pásmo různých pohledů na tento fenomén… (celý článek)

mapa 2.jpg
imbolcPrvní únorová noc byla v celém (nejen tom keltském) světě známa jako důležitý svátek roku nazývaný Imbolc, Oimealg (Oimelc - ovčí mléko) a později přešel i do křesťanské tradice jako Hromnice (Candlemas). V Severní Americe je znám také jako Den svišťů...  (celý článek)
samhainSvátek Samhain spadá na konec sklizně a uzavírá zemědělský cyklus. Samhainem začíná temná zimní polovina roku. Keltský Nový rok je časem, kdy zdi mezi světy jsou tenké, kdy je snadné komunikovat s těmi, kdo „odešli" - s toulajícími se mrtvými. Je to magická doba, kdy přestávají platit zákony prostoru a času. V podivném a nevypočítatelném chování lidí se odráží události ze světa duchů... (celé)
menhiry.jpg
Menhiry vztyčené v předvečer beltainu 2007 nad volarským Starým městem jsou skutečnými menhiry z předkřesťanské doby. Geologické poznatky určují jejich věk na zhruba 8 tisíc let; jsou tedy starší než egyptské pyramidy...
2
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one