Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

A jaké pivo vaříme?

Vaříme živé pivo plzeňského typu, které jsme dali jméno GABRETUS. Toto pojmenování vychází ze slova Gabreta, což bylo keltské pojmenování Šumavy. 

Vlastní originální pivo Gabretus z restauračního pivovaru Městského hotelu Bobík ve Volarech je jedenáctistupňový světlý ležák plzeňského typu, spodně kvašený, vařený tradičním dekokčním způsobem a nefiltrovaný, tedy skutečné živé pivo. Vaříme také vlastní třináctistupňové tmavé pivo a příležitostně i várky speciálních piv.

Volarské pivo se vaří přímo před očima návštěvníků hotelové restaurace. Vaření každé várky trvá od slunce východu do slunce západu, přesně dvanáct hodin. Poté naše pivo deset dnů kvasí v kádích, přičemž rovněž tento proces mohou návštěvníci a hosté sledovat skrze sklo přímo z restaurace. Následně volarský Gabretus po dvacet osm dní a nocí zraje v nerezových tancích. 

Varny a celou technologii do Volar dodala česká firma Pivo Praha s r. o., která také vypracovala schéma originální receptury. K vaření volarského piva Gabretus užíváme místní šumavskou vodu z pramenů ve svazích Kamenáče a Sněžné, ležících východně od města. Chmel kupujeme výhradně žatecký, slad moravský.

Odpovědným sládkem volarského minipivovaru je Milan Maršálek z Plzně, který své profesionální zkušenosti nabyl mimo jiné v pivovarech Plzeňský Prazdroj a Gambrinus, vaření piva též vyučoval a v současnosti se podílí na rozjezdu minipivovarů v Čechách i zahraničí. Jeho pravou rukou je Vladimír Bajčík z Volar. (foto Jiří S. Plachý)
Gabretus Volary.jpg
03.09.2014 20:45:47
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one