Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Dát si tři různá piva ve třech zemích během jediného dne? Copak to jde? Ale ovšem čili sichr neboli natuerlich. Prubnete to také? Pokud najdete odvahu, sílu a chuť a pokud se u toho ještě prokazatelně vyfotíte se všemi třemi pivy a zašlete nám svůj “třípivní” příběh, tak ty nejlepší a nejoriginálnější zveřejníme a odměníme pěknou knihou!

trobír 03.jpg
trobír 04.jpg
trobír 01.jpg
trobír 05.jpg
trobír 02.jpg
Nebojte, chce to jen trochu zapřemýšlet nad mapou a pak si dát trochu do těla. Nejde o pobídku k alkoholismu, neboť chcete-li splnit zadání, vypotíte víc než tři půlitry a krev vám plně prosytí přemíra dojmů horského venkova. Tuhle výzvu můžete brát třeba jako další možnost k poznání končin, kde se stýkají Čechy, Bavorsko a Dolní Rakousy. Pěšky, na kole či vlakem, dle libosti a klidně i kombinovaně. Vyloučeno jest toliko užití samohybu, tzv. automobilu. Jednak za volant po požití piva usednout nelze, jednak zneužití nájemného šoféra a dosažení cílů ze sedadla spolujezdce je nečestné a nesportovní! Prozradíme, že za třemi chutěmi tří tváří Šumavy se lze nejlépe vypravit z Volarska.

A zde je pár rad na začátek. Nenechte se splést názvem lokality: kupříkladu Třístoličník má jen bavorský lokál a Trojmezná je bez piva zcela. Nejsnazším počátkem se tak zdá být sousedství Nového Údolí a bavorského Haidmühle. Ale do Rakous je to už o kus dál – a hlavně návrat zpět do kopců dá zabrat. Začít túru dvěma pivy není zrovna rozumné, stejně jako nechat si poslední půlitr na večerní závěr: co když bude lokál zrovna už zavřený? Vedle fyzické výdrže to tak nechce zanedbat ani – jak se dnes říká – logistiku, o rekognoskaci terénu, povětrnosti a jízdních řádech nemluvě. Nejkratší vzdálenosti obvykle zahrnují největší stoupání, ty pohodlnější se zase často mění v dálkové poutě. Možností je přitom nepočítaně, variant dokonce bezpočet.

Ale turisté jsou národ zkoumavý a pro orosený půlitr jsou Češi schopni ledacčehos. Že takové driftování za třemi pivy tří šumavských zemí může být zábavnou hrou, doložíme jedním excelentním nádražáckým tipem: což takhle jet vlakem z Volar přes Nové Údolí do Pasova a tam přejít řeku Inn do Rakous? Tři piva ve třech zemích tak zvládnete i v polobotkách – a omámeni budete víc barokními paláci, parníky na nábřežích či možností, co vše obnovené spojení českých lokálek s jejich bavorskou sestřičkou v údolí Ilzu mimo jiné umožňuje!

Roman Kozák & Petr Čmerda

(své příběhy nám pište na e-mail volaryunas(zavináč)seznam.cz)
volary-tři-piva-00.jpg
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one