Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
  Předpokládaný vývoj počasí vypadal tak, že celá sobota 13. 7. proprší. Nicméně intenzivní modlitby ukonejšily svatého Petra natolik, že v devět ráno přestalo pršet a do konce soutěže už nezačalo. Tráva byla krásně mokrá, bylo pod mrakem, žádné vedro, prostě ideální podmínky. Těm také odpovídaly výkony. V mužské a ženské kategorii bylo dosaženo historicky nejlepších výkonů za celých jedenáct ročníků soutěže.

Poprvé v historii se prvních pět mužů vešlo časem pod 3 minuty a Drahomíra Pešková se stala jediným člověkem, který vyhrál Volarského sekáče popáté. Nejstarší účastník, sedmasedmdesátiletý Petr Vobrouček, byl celkově devátý ve fantastickém čase 4:14,72. Obrovsky se zlepšila kvalita pokosu, takže vůbec nebylo jednoduché vybrat ten nejlepší. Nakonec si palmu kvality odnesl Josef Červený, který nemusel vůbec opravovat, ale dalších pět mužů a jedna žena měli čas opravy do dvou vteřin. 

Tak by člověk mohl pokračovat dál a dál. Prostě se to letos vydařilo. Bohužel počasí, které sliboval internet, odradilo některé sekáče, takže účast byla oproti loňsku o něco nižší. O to víc mne potěšila návštěvnost volarských diváků, zaznamenal jsem celou řadu lidí, kteří se přišli podívat na závod poprvé a snad přijdou i příště. Velikou radost nám udělala místostarostka paní Jana Bártová, která ve svém našlapaném programu našla chvilku a přišla se podívat na závod. Samozřejmě největší dík patří závodníkům, kteří pravidelně přijíždějí z celé republiky, protože je pro ně Volarský sekáč srdeční záležitostí. Jeden z nich se dokonce svěřil, že dělí rok na před „Sekáčem“ a po něm. 

Závod by se nedal pořádat bez vydatné pomoci řady konkrétních lidí a institucí. Naprosto zásadní je každoročně finanční dotace od města, bez které bychom sekáčské klání nemohli uskutečnit. Jako každý rok nám farma Hošnových z Vlčích Jam darovala skvělé jogurty jako pohoštění pro závodníky. ,,Hraběnky“ ze Svazu žen odvedly skvělou práci při hrabání na závodišti, stejně jako při administrativní práci v zákulisí. Bez nich bych si už nedokázal závod představit. Tradiční časoměřiči Standa Haladej a Robert Ouředník byli letos posíleni o Petra Kunce a Michala Hovorku. Dále nám pomáhala svým dílem celá řada dalších lidí. Všem bez výjimky děkujeme a těšíme se na další, už dvanáctý ročník „Sekáče“ v roce 2020. 

Ivo Stehlík, ředitel závodu
27.06.2020 15:08:33
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one