Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Eko, Bio...

ranč.jpg
Český svaz ochránců přírody, základní organizace Šumava (dále ZO ČSOP Šumava) připravila jak pro místní obyvatele, tak i pro návštěvníky regionu novou službu, čímž je zřízení ekoporadny a tzv. Šumavského ekocetra ve Vimperku.

Jak říká Jiří Šejna, předseda tohoto občanského sdružení, „naše organizace poskytovala veřejnosti poradenské služby z oblasti ochrany přírody a krajiny již po celý loňský rok. Z důvodu, že jsme potřebovali pro naší činnost vlastní kancelářské prostory, rozhodli jsme se, nabízet poradenské služby i v těchto prostorech prostřednictvím, tzv. poradenských hodin, kdy nás může navštívit klient v kanceláři osobně a prokonzultovat s námi jeho dotaz či danou problematiku“... (celý článek)

ticho o hlukuVšichni vědí, že hluk je nejen nepříjemný, ale že i škodí lidskému zdraví. Překročí-li hluk jisté meze, škodí zdraví. Zřejmě každý z nás s tímto problémem více či méně zápasí. Ať už se jedná o činnost nezodpovědného podnikatele v sousedství, víkendová matiné travních sekaček či rušnou komunikaci za okny. EU snížila hranici přípustného hluku o 5 dB (-3 dB je pokles výkonu hluku na polovinu). To bylo přijato i u nás, a tak se zdá, že je všechno v pořádku. Ale když něco nějak vypadá, nemusí to tak být, zvláště když by to mohlo omezit podnikání a zisky... (celé)
EnviWeb - obrázek

EnviWeb - obrázek

Informace nejen o ekologii...
Fair TradeKdyž už se na našich stránkách věnujeme obchodu a nakupování - rád bych upozornil na jednu možnost, jak při nakupování vyjádřit, že nám není lhostejný lidský osud kdekoliv na světě. Globální hospodářská krize je termín, který nás momentálně válcuje a vytváří atmosféru strachu. Strachu z toho, že budeme muset omezit svou, jinak bezbřehou, spotřebu všeho materiálního... (celý článek)
Společensko - ekologický časopis...
Enviport - obrázek

Enviport - obrázek

Otevřený portál životního prostředí - enviromentální zpravodajství
Zprávy a zpravodajství ze světa neziskových organizací a o všem co se kolem toho točí...
EKOLIST - obrázek

EKOLIST - obrázek

Stránky jak jinak týkající se především ekologie...
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one