Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Fotosoutěž "Volarský fotorok 2012" - únor

Lednové kolo soutěže je za námi - zasílejte fotografie do dalšího, únorového kola! Uzávěrka druhého kola je 5. března 2012! V únoru hrajeme o knihu od polského novináře Mariusze Szczygieła: Gottland.

Každý může zaslat maximálně pět fotografií v měsíci na e-mail: volaryunas@seznam.cz. Fotografie budeme průběžně zveřejňovat na webu našeho sdružení http://volary.vesele.info, kde také najdete podrobná pravidla a o soutěži budeme průběžně informovat na stránkách www.volary.eu a ne našem facebooku/unasvolary.

Pětičlenná porota v jejímž čele stanul Mgr. Vít Pavlík, grafik, malíř a fotograf, předseda Jihočeské asociace výtvarníků vybere do týdne vítěznou fotografii za měsíc leden. Vítěz získá knihu Václava Cílka Krajiny vnitřní a vnější a postupuje do závěrečného finále.

lednové fotografie najdete ZDE

************************************

Mariusz Szczygiel: Gottland

Mariusz Szczygieł, respektovaný polský reportér, napsal knihu o Češích ve dvacátém století. Z domova si k nám přivezl víc než dobrou vizitku: Vítězství ve čtenářské anketě u příležitosti vyhlášení ceny NIKE, nominaci její porotou na nejzajímavější polskou knihu, doporučení kritiků a další ocenění. Takový věhlas usnadnil cestu Gottlandu na pulty našich knihkupců – a že to byl šťastný tah, o tom svědčí už druhý dotisk v krátké době od vydání. Možná nejzajímavější na pozadí celého úspěchu je ale to, že s naší národní povahou jsme se nezatoužili konfrontovat pouze my sami; práva na překlad už zakoupili i Němci, Francouzi a Maďaři.

.
07.02.2012 14:59:49
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one