Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Fotosoutěž „Volarský fotorok 2012″ pokračuje dubnovým kolem

fotoBřeznové kolo fotosoutěže Volarský fotorok se nese ve znamení probouzející se Šumavy. První jarní květiny, rojící se včely, slunce a poslední zbytky sněhu. Volary se probouzí ze zimního spánku. Ve všem je cítit naděje a snaha načerpat co nejvíce tepla, kterého je v našich končinách tak málo…

Děkujeme všem soutěžícím, kteří zaslali své snímky a připomínáme, že dubnové kolo končí 5. května. Pevně doufáme, že si soutěž zachová prozatimní vzestupnou tendenci. Porota bude vybírat ze 47 fotografií (v lednu jich bylo 23 a v únoru 40).

Fotogalerie soutěžních fotografií najdete zde:

   V dubnu hrajeme o knihu: Václav Cílek, Vojen Ložek a kol. – Obraz krajiny.

   Pochopení krajiny a péče o ni je zároveň péčí o její obyvatele je dlouhodobý proces, ve kterém je nutné uvažovat desítky let dopředu. Každý neuvážený čin zde má dlouhodobé důsledky. Jedním z velkých témat moderní doby je kvalita života, jejíž součástí je kvalita životního prostředí i něco, co se např. v Anglii nazývá „právo na přírodu“. Znamená to, že každý člověk by měl mít možnost se snadno dostat do harmonické a jen málo porušené krajiny a přírody. Proto je dobré si uvědomit, v jak mimořádné zemi žijeme… (anotace nakladatele)

   VOLARSKÝ FOTOROK 2012 – Uzávěrka třetího kola je 5. května 2012.

   .
   13.04.2012 14:57:11
   U Nás Volary
   Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
   Name
   Email
   Comment
   Or visit this link or this one