Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volarský fotorok 2012 – překvapivé rozuzlení…

Opravdu překvapivé rozuzlení přineslo zářijové kolo naší fotosoutěže. Vítězná fotka Stanislava Schneedorfa „Pavučina“ si napříč porotou nasbírala sedm bodů, ale na druhém místě máme se ziskem tří bodů fotografie čtyři a na třetím místě se ziskem dvou bodů fotografií dokonce pět!

1.místo
Stanislav Schneedorf
(7 bodů)

Jak je vidět, podzim prostě ladí oku. Svět je najednou barevný, po ránu je tajuplně mlhavý, a vysvitne-li po šedivé plískanici sluníčko, kouzlí nádherné obrazy, stejné, jako je například naše vítězná „Pavučina“. Volarská konopická je již tradiční součástí tohoto období a je tak dobře, že se jí fotografové taktéž dotkli. A humorné střípky z každodeního běhu života jsou připomínkou věcí, kolem kterých denně chodíme, ale nenapadne nás se nad nimi pozastavit.

Stále také řešíme zadání naší soutěže, byť se již pomalu blíží její závěr. Krom lokalizace taktéž debatujeme nad tím, zda pocitové a výtvarné fotografie, které samozřejmě nejvíce lahodí oku (viz. zářijový vítěz) zcela splňují zadání tématu volarského fotoroku. Fotografové, kteří se striktně drží zadání a opravdu se snaží téměř dokumentárně zachytit běh našeho městečka a jeho okolí jsou pak zdánlivě v nevýhodě. Po dlouhé rozpravě pak porota došla k závěru, že součástí našeho života jsou přeci i krásné věci kolem nás a tak vlastně do soutěže patří. Naším cílem bylo pokusit se vytvořit takovou roční mozaiku obrázků z naše života. Zachytit jak společenský život, nezapomenutelné omanžiky či změny, ale samozřejmě i onu romantiku, případně šeď běžného dne.

Fotografové jsou prostě lovci viditelně skryté krásy. Většina z nás tyto věci, děje či prostory běžně míjíme, ale teprve ve chvíli, kdy nám je fotografie zastaví a ukáže, klepneme si na čelo a překvapeně řekneme: „aha…“.

Takže díky za každé další „aha“…

Petr Čmerda

Celou fotogalerii najdete zde:  „VOLARSKÝ FOTOROK 2012 – ZÁŘÍ“

V říjnu necháme za sebou letní, rozverné knihy a malinko zvážníme. Vítěz získá knihu Forresta Cartera  – Odvedu vás do Sierry Madre. Uzávěrka říjnového kola je 5.11. 2012

.
13.10.2012 17:18:19
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one