Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volarský fotorok 2012 - soutěž pokračuje...

foto Míra PeckaČervencové kolo Volarského fotoroku 2012 je, i s letní časovou rezervou, za námi. Ve fotografiích se, krom jiného, odráží rozmarnost šumavského počasí - mlha, ostré slunce, teplo i chlad. Stanislav Schneedorf se opět toulal magickým rašeliništěm, neboť jak nám sám napsal " po každé je tam jiná atmosféra a nálada.." Miroslav Pecka je hledačem vtipných okamžiků a téměř obskurních pohledů na věci, které ho v životě míjí. Ladislav Beran tentokrát zabrousil na mlhavá luka kolem Volar a Jiří Plachý je tradičně  precizně vycizelovaný.

Že vám mé hodnocení příjde příliš osobní?

Ano, není težké si všimnout, že naše soutěž má takovou, řekněme, stabilní základnu. Po tom půlroce si proto dovoluji býti poněkud "familiernějším", byť to na mé hodnocení samozřejmě nemá vliv.  Každý jeden fotograf přináší svůj náhled na naše městečko a jeho okolí a to bylo záměrem, neboť všichni máme tendenci si časem vytvořit svůj vlastní obrázek o místě, kde žijeme, který samozřejmě odráží naše zájmy, práci, starosti i chvilky radosti. Ale ruku na srdce - tento obrázek mívá snahu ustrnout. A tak je dobré, když máme možnost nahlédnout na obrázek, který si tvoří jiní lidé. Je dobré, když naši každodenní rutinu naruší zcela nečekaný úhel pohledu na něco, co potkáváme každý den. Je dobré, když naši osobní mozaiku tu a tam vylepšíme novou zkušeností.

Pevně doufám, že vás naše fotosoutěž baví tak, jako nás. Pevně doufám, že se najdou další fotografové, kteří najdou chuť se rozdělit  právě s tím svým pohledem na Volary a okolí. A byť se jedná o formát soutěže, tak že nikoho neodradí to, že obrázky hodnotí jakási porota. Tím skutečným záměrem je opravdu přinést našim čtenářům možnost nahlédnout na život kolem nás objektivem někoho jiného... 

Petr Čmerda

V srpnu hrajeme o knihu "Tak trochu úžasní":

Zatímco vítěz červencového kola získá temnou detektivku od T. Frenchové V lesích, tak v srpnu budeme hrát o knihu jiné paní Frenchové – Dawn Frenchové – Tak trochu úžasní, která je mimochodem nejprodávanější humoristickou knihou ve Velké Británii za rok 2011. Kniha vypráví příběh normální anglické rodinky. Rodinky, která je tak normální, až je tak trochu úžasná. Tak trochu úžasní je kniha, u které se budete velmi dobře bavit.

Soutěžní fotografie najdete ZDE
.
08.08.2012 14:35:28
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one