Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volarský fotorok 2012 - vítěz dubnového kola

foto jiří plachýSeriál naší fotosoutěže pokračuje dalším kolem. Uzávěrka květnového kola je 5. června a budeme hrát knihu Umberta Eca - Jméno růže. Myslím, že se jedná o skvělou a chytrou knihu na letní prázdniny. Teplé slunce vám ulehčí proniknutí do tajů teologie, filozofie i středověké politiky, do milostných vytržení, do víru hlubinných duchovních prozření i smyslné rozkoše, tajů Aristotelovy Knihy smíchu, středověkých léčivých herbářů i jedů.

K výběru této knihy mě tak trochu inspirovalo víceméně společné téma dubnové soutěže - křížová cesta, kapličky, kaple i šamané, zónové díry, cesty časem a ruiny, byť nikoliv starého opatství..:-) (celou fotogalerii dubnových fotografií najdete ZDE)

Co je nového v naší soutěži?

Ještě jednou připomenu, že porota ve složení Vít Pavlík (malíř, grafik, fotograf – předseda Asociace jihočeských výtarníků), Roman Kozák (spisovatel, fotograf), Vendulka Crhová (výtvarnice – Ateliér pod Lampou), Alena Příhodová (výroba originálních korálkových šperků a bižuterie, majitelka certifikátu ŠUMAVA originální produkt®) a Petr Čmerda (předseda sdružení U Nás) se rozhodla zveřejňovat soutěžní fota až po uzávěrce daného kola. Celá soutěž tím získá více napětí a překvapení.

Co ještě patří do "Volarského fotoroku"?

Porota taktéž, nad dubnovou soutěžní fotografií od Lipna, zvažovala, jak velký okruh okolo Volar ještě patří do naší soutěže. Naše městečko leží na hranicích národního parku, na hranicích jedné z nejhezčí části Šumavy, takže máme pocit, že šumavská příroda k nám tak nějak přirozeně patří. Budeme tedy spolehát na cit a autocenzuru jednotlivých autorů, ale byli bychom rádi, kdyby minimálně jedna fotografie byla skutečně "volarská" a ostatní z přiměřeného okolí.

A tak konečně dubnový vítěz:

Jednoznačným vítězem dubnového kola (10 bodů) se stává fotografie "Hudebník" autora Jiřího Plachého. Ačkoliv jedna z porotkyň podotkla, že by se také mohlo jednat o skláře, jde o hráče na australský domorodý nástroj didgeridoo (Večer s menhiry, volarské muzeum). Druhé místo získala fotografie stejného autora "Hudba, radost, nálada" (9 bodů). O třetí místo se dělí fotografie Lukáše Smoly a Stanislava Schneedorfa.
.
09.05.2012 17:40:05
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one