Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volarský fotorok: známe vítěze květnového kola

s. schneedorfMájové kolo bylo tak trochu ve znamení rašeliny, ale zároveň si porotci pochvalovali, že také přineslo daleko více originality a zábavy. Je zřejmé, že roční seriál je poměrně náročná disciplína, a tak jsme rádi, že si fotografové najdou chvilku i pro humorný pohled (ponožky Johany Mustacové, Letíme pro maso Jiřího Plachého), případně si trochu s obrázky pohrají v editorech (Miroslav Pecka).

Naše soutěž se nesnaží být soutěží pro profesionální fotografy, Naší snahou je především motivovat ty, co mají bystré oko a co vidí naše městečko a jeho okolí z jiného úhlu pohledu než je běžné. Co vidí zajímavý detail tam, kde by to ostatní ani nenapadlo. Co jsou ve správný čas na správném místě. Těšíme se na inspiraci – zaveďte nás na místa, která se líbí vám, nabídněte nám váš jedinečný pohled na svět kolem nás.

Vítěz květnového kola

Květnové kolo se ziskem 8 bodů vyhrává fotografie Stanislava Schneedorfa. Krásná a zároveň tajuplná šumavská příroda prostě dokazuje, že lahodí oku i srdci. Soumarské rašeliniště stejného autora získalo také druhou příčku (5 bodů). Třetí místo (3 body) získává vtipný a pohotový snímek pana Plachého „letíme pro maso“, což dokazuje, že přiřadíte-li svému snímku také ten správný název, můžete napomoci najít v něm to, co by možná zůstalo „ztraceno v překladu“… Tři body získal také snímek Miroslava Pecky a Ladislava Berana.

Hodnocení pěti porotců jasně ukazuje (fotografie a jejich bodové ohodnocení si můžete prohlédnout ZDE), jak je právě tento pohled rozdílný. Žádná fotografie zatím nevyhrála absolutně. Většinou jde o těsný rozdíl, takže se dá říci, že vítězem je vlastně každý, kdo se zůčastní a my, jako organizátoři vám za vaši odvahu a trpělivost děkujeme.

Jak boduje porota?

Každý porotce hodnotí tři nejlepší fotografie, kdy prvnímu místu dává 3 body, druhému dva a třetí místo v jeho osobním hodnocení získává jeden bod. Fotografie tak může získat max. 15 bodů.

.
08.06.2012 00:15:50
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one