Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Ivo Stehlík - drobné curriculum...

...ve Volarech bydlím od roku 1988, kdy jsem se oženil a nastoupil ke Státním lesům jako dřevorubec. Po revoluci jsem dělal čtyři roky zástupce starosty, ale rád jsem se pak znovu vrátil do lesa, tentokrát už ale jako živnostník. Když jsem dělal v lese, přivydělával jsem si také užitkovou řezbařinou. Nakladatelství Stehlík vzniklo v roce 1999, kdy jsem vydal svoji prvotinu Dřevorubecké pohádky... (celé)

Knihu jsem napsal ještě jako dřevorubec v lese. Její větší část byla napsána, když jsem pracoval pro Národní park Šumava v oblasti Kamenného kostela, zbytek jsem dopisoval postupně okolo Hraničníku u Nové Pece. Nechtěl jsem, aby mi někdo diktoval, jak bude kniha vypadat, proto jsem tomu předešel a vydal jsem si ji sám. Tak jsem se konečně dostal k tomu, co jsem vlastně chtěl dělat celý život: psát a vydávat knihy. Dělám to dodnes.

   Autorsky jsem se podílel ještě na třech dalších knihách, dvě z nich jsem vydal. První byla kniha Křivořezání, kde mám jednu krátkou povídku, druhá o volarském řezbářském kurzu, která se jmenuje podle jedné loutkové hry Sjezd vodníků na Soumarském mostě. Tu jsem napsal zhruba z poloviny. Mladá fronta vydala v roce 2001 výbor nejhezčích pohádek otištěných  v časopisu Sluníčko a do toho vybrali moji pohádku Jak vodníku Žbluňkalovi uplavalo velké prádlo. Kniha se jmenuje Pohádky ze Sluníčka.

   Teď mám rozepsány nějaké další knihy, ale o nich bych nerad hovořil příliš dopředu. Jednou z  nich bude román, druhou sbírka poezie. Se třetí jsem nejdál, pevně doufám, že letos dokončím knihu o domácím vzdělávání dětí školního věku.

19.05.2008 09:28:13
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one