Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Nemáte rádi bankovní poplatky?

Na serveru http://www.bankovnipoplatky.com/ můžete do 31.1. 2009 hlasovat v již 4. ročníku ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. Anketa se uskuteční nejen v České republice, ale i na Slovensku. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety nebyli zařazeni vítězové předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky... (celé)
Suverénně první pozici si prozatím drží poplatek za nadměrný vklad, kterému dalo svůj hlas celých 4 051 čtenářů což je 28,86 procenta hlasů. V diskusích čtenáři kritizují poplatek za nadměrný vklad pro jeho zjevnou absurdnost a nesmyslnost, kdy jsou klienti bank zpoplatněni pouze za to, že bance poskytli vysoké finanční prostředky, na kterých banky dále vydělávají. Zvláště nyní, v době finanční krize, kdy jsou ohrožené světové banky doslova vděčné za každý klientský vklad, který jim pomáhá udržet jejich zdravou bilanci, vyplouvá absurdnost poplatku zjevně na povrch.
Dalším v pořadí je s 2 375 hlasy čtenářů, tedy 16,95 procenta, poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet. Tento poplatek je v zásadě stejné povahy jako poplatek za nadměrný vklad, takže je vidět, že klienti bank mají jasnou představu o tom, co jim vadí a proč.
Následuje poplatek za připsání úroku, kterému svůj hlas dalo zatím 1 654 čtenářů, to je 11,78 procenta. Všechny tři poplatky mají jedno společné – jde o poplatek za nějakou kreditní operaci na účtu klienta.
Až s velkým odstupem následují další absurdní poplatky. Je tedy velmi pravděpodobné, že budoucí vítěz bude pocházet právě ze současné nejsilnější trojky.
Minulé nejabsurdnější bankovní poplatky banky měnily
Vítězi minulých ročníků ankety byly poplatek za příchozí platbu v roce 2005, poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky v roce 2006 a poplatek za vedení běžného účtu v roce 2007. Na většinu nejabsurdnějších bankovních poplatků naše banky různými způsoby reagovaly, ať už jejich snížením, úpravou či úplným zrušením. Stručný text je možné najít zde:
http://www.bankovnipoplatky.com/nejabsurdnejsi-bankovni-poplatek-2008/nejabsurdnejsi-bankovni-poplatky-se-snazi-banky-skryvat-7227/
 
Stále můžete hlasovat pro nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2008 na stránce:
http://www.bankovnipoplatky.com/1kolo08nejabsurdnejsi-bankovni-poplatek-2008/
05.01.2009 22:41:16
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one