Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

„PODEPSAT MŮŽEŠ – PŘEČÍST MUSÍŠ !“

Současná krize a zvyšující se nezaměstnanost by vás mohla dohnat až k nutnosti půjčit si někde peníze. Ale...! Víte, na jaká rizika se má spotřebitel zaměřit při uzavírání smlouvy o půjčce? Za jakých podmínek můžete odstoupit od smlouvy? Jak řešit případné spory? Lze smluvní závazek předčasně splatit a smlouvu ukončit? A jak se při půjčování zachovat, abyste nakonec třeba nepřišli o vše? Nejen na tyto otázky Vám pomůže najít odpovědi webová stránka: VÁŠ PODPIS, kterou provozuje Sdružení českých spotřebitelů... (celý článek)
V České republice narůstá míra zadlužení domácností a podle informací z médií se nejvíce zadlužují domácnosti s nižšími příjmy.

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se ve své poradenské práci často setkává s potížemi spotřebitelů, vyplývajícími z jejich postavení slabší smluvní strany při sjednávání smluv. Platí to obecně při uzavírání spotřebitelských smluv (kupní smlouva, smlouva o dílo) a ve zvýšené míře se to ukazuje se to jako významná skutečnost při sjednávání smluv o spotřebitelském úvěru i jiných forem půjček.

SČS, vědomo si zmíněných skutečností a v souladu se svojí strategií postavenou na principech preventivně působit v oblasti vztahů na trhu, připravilo ve spolupráci s partnery již dva roky rozvíjí vzdělávací osvětovou kampaň, jejímž cílem je zvýšit právní povědomí občanů v oblasti půjček a spotřebitelských úvěrů.

Pod názvem „PODEPSAT MŮŽEŠ – PŘEČÍST MUSÍŠ !“ je proto realizován komplex akcí založených na mediálním zviditelnění úlohy smlouvy, náležitostí různých smluv a způsobu a možnostech (i mimosoudních) řešení případných sporů.

Ing. Libor Dupal, předseda Sdružení českých spotřebitelů

Informační noviny ke stažení zde: NOVINY

12.02.2009 14:14:07
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one