Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540
  Protože projekty jsou jedním ze základních předpokladů k získání pěněz z grantů či z různých pobídek z různých institucí, budeme jejich vznik pozorně sledovat a představovat vám je.

  Aby město (organizace, sdružení) mohlo žádat o dotaci musí doložit, že má již vyřešeny základní předpoklady nutné k vlastní realizaci - jako např. stavební povolení, pozemkové požadavky, alespoň hrubý rozpočet a pod. A k tomu slouží právě uvedené projekty. A ty samozřejmě také nejsou zadarmo a také neznamenají, že se nutně musí realizovat či že na ně peníze dostaneme. Je to drobný risk - nebo spíše nutný risk - a projekt lze použít za rok či dva když nastanou vhodné podmínky, nebo se může případně použít několikrát.

  Pokud by se tedy někomu zdálo, že město vyhazuje peníze do jakýchsi vizí či "papírových draků" věřte, že toto je právě ta jedna z důležitých cest jak tyto vize skutečně realizovat. 

foto Roman Kozák © 2012
volarské menhiry 01.JPG
volarské menhiry 02.JPG
volarské menhiry 03.JPG
volarské menhiry 04.JPG
Bylo to takové příjemné zastavení v čase... prohlásila Vendulka Crhová, která během našeho večera nabízela k pokoukaní své krásné šperky plné kamínků a láskyplného umu. A tato věta vlastně říká vše...

Komorní večer, kterým nás prováděl pohádkový vypravěč Roman Kozák plynul pomalým a pohodovým tempem, do kterého znělky ptačí trilky z prezentace mladého fotografa Martina Lazaroviče. Lumír Vozábal nám přiblížil ptačí faunu Volarska. Nakladatel Ivoš Stehlík představil novou zajímavou publikaci. Tichá hudba a digitální šelest prohlížených fotografií navodily téměř rodinnou atmosféru.

A ve stejně pospolitém duchu proběhl tradiční rituál strážců menhirů přimo v kamenném kruhu. Pokus vypustit lampion štěstí sice nevyšel, ale náladu to nikomu nezkazilo. Všechna přání na něm napsaná byla vyslána kouřovými signály...

Děkujeme všem návštěvníkům i protagonistům a těšíme se na další setkání, tentokráte snad opět na dvoře muzea... Petr Čmerda, předseda os U Nás, Volary

anno jčV letošním roce byla založena Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje (ANNO JČK). Cílem asociace je zejména napomáhat rozvoji občanské společnosti, a společnému postupu při jednání s orgány státní správy i místní samosprávy, legislativními orgány a zástupci politických stran. Asociace také nabízí koordinaci společných zájmů v oblasti finanční, legislativní i informační a napomáhá prohloubaní vzájemné informovanosti mezi členy Asociace a koordinuje jejich aktivity. Asociace si klade za cíl vybudovat informační a poradenský servis pro nestátní neziskové organizace působící v Jihočeském kraji a jejich společnou prezentaci vůči veřejnosti a podnikatelskému sektoru...(celý článek)
Fotogalerii z otevření volarské věže v letech 2006 až 2010 najdete ZDE
P1160922.jpg
P1160931.jpg
P1160925.jpg
P1160892.jpg
Sdružení U Nás ve spolupráci s městem Volary umístnilo ve věži kostela sv. Kateřiny vzkaz pro budoucí generace. V “plechovém e-mailu” jsme poslali městské propagační materiály z letošního roku, Volarský zpravodaj, volarskou turistickou známku i láhev Volarské zlaté. Návštěvníci věže měli jedinečnou možnost napsat osobní pozdravy svým pravnukům.

Nejčastější otázkou bylo, kdy se krabice znovu otevře. Nevíme. Schránka je umístněna na špatně přístupném místě a budeme doufat, že ji najdou a otevřou skutečně třeba až v roce 2110, tedy za sto let.

Podobný vzkaz už dle farních údajů byl do věže vložen v osmdesátých letech minulého století a měl by být až ve špičce střechy. Vzkaz pro budoucí generace je schován také ve věžičce dnes již bývalého prvního stupně Základní školy a to na popud tehdejšího starosty pana Vokurky.

Děkujeme všem, kteří vystoupali ke zvonům volarským… díky těm, kteří napsali vzkaz do roků vzdálených a příště opět nashledanou. Na věž letos vystoupalo celkem 70 návštěvníků.
 
Děkujeme Romanu Kozákovi a Karlu Falářovi za práci organizační a průvodcovskou… os U Nás, Volary

náměstí volaryV podělí proběhlo ve večerních hodinách další veřejné zastupitelstvo města Volary. Zřejmě nejzajímavější věc, která jistě bude zajímat každého volraského občana je podoba nového náměstí. Zastupitelé schválili podobu pracovní studie, která vychází z návrhu arch. Daňka z roku 2002... (celé na volary.eu)
volary.euObčanské sdružení U Nás ve spolupráci s městem Volary spouští letošní rok nový webový informační portál pro Volary a blízké okolí: http://volary.eu. Tyto stránky si daly za úkol soustředit do sebe veškeré důležité informace o našem městě. Měli byste zde nalézt základní info o fungování města, turistické informace a aktuální zprávy o dění v městě. Své by tu měl najít jak občan Volar tak i turista. Struktura webu se bude postupně profilovat, než najdeme tu správnou podobu. Budeme rádi za každý váš nápad či připomínku. Taktéž vyzíváme všechny ty, kteří chtějí přidat odkaz na svojí firmu, informovat o pořádání  kulturní a sportovní akce, nebo upozornit na poskytování nějaké služby - ať se nám ozvou na e-mail: info(zavináč)volary.eu. Základní odkazy jsou pro všechny volarské zdarma. Cenník reklamních bannerů připravujeme.
Volary alpskéV dnešní digitalizované době eMeMeSek a SMS a Skypu a ICQ by se mohlo zdát, že klasická poštovní známka bude již pomalu na vymření a tak možná někoho překvapí, že náš stát každoročně vydává zhruba 30 až 40 známek různé hodnoty.

A protože se spolu s kolegou Romanem Kozákem považujeme za staromilce, kterým nalíznutí zadní strany poštovní známky vyvolává dlouhou řadu vzpomínek například na pionýrské tábory, či na krušnou službu vojenskou kde poštovní lepidlo mělo příchuť tajuplných milostných románů, rozhodli jsme se oslovit váženou odbornou komisi, která připravuje a schvaluje emisní plán nově vydávaných známek: (celé)

projekt "Moai"Po dva čtvrtky se team dobrovolníků ve složení inženýr Martin Martin, technický poradce Standa Standa, poradce pro věci estetické Roman Roman a mladší asistent Petr Petr pokoušel mluvit s kameny na vrcholu Kamenáče...

Egyptské svitky stavitelů pyramid pečlivě prozkoumány, dopisy burlaků od Volgy čteny, dokument o stěhování soch Moai shlédnut a taktéž tajných znaků zednářských muselo býti použito... no a nakonec přeci jen i trochu té hrubé síly bylo potřeba k přesunutí dvou žulových bloků na svá původní místa...

1
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one