Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Co je "Vlaková pošta"?

Nostalgičtí milovníci dráhy ze Stifterova pošumavského železničního spolku sbírají klasická dřevěná razítka se železniční tématikou již dlouho. Mají jich téměř 200 kusů. „Sbíráme zejména razítka z první republiky. Těmi, když se něco orazítkovalo, tak to bylo na věky,” říká předseda Stifterova pošumavského železničního spolku Roman Hajník.

Kromě razítek z železničních stanic, rozšiřují sbírku o štemply s původními i novými úředními nápisy. „Velmi oblíbené razítko je Přísně tajné, před přečtením spálit,” směje se předseda Hajník.

V jejich vlakové poště, kterou postupně obnovují právě při nostalgických jízdách, dostávají expresní zásilky označení, prosím, doručte fofrem, protože s nimi musí pošťák utíkat. Originální razítka sběratelé tisknou převážně na pohledy a na části těla. „Přišli tři běžkaři, sundali šponovky a dožadovali se razítek na zadnice. Dostali je!” vypráví nástěnkář spolku Roman Kozák.

Unikátní sbírka razítek putuje také po muzeích. Lidé ji už mohli shlédnout v Prachaticích, Českém Krumlově, Volarech i ve Vimperku.

.
18.02.2012 19:50:00
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one