Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

InterLokál 2005 - Ruská zima & Mrazík

il995 2005Téma bylo Mrazík a ruská zima, ech, i jel jsem tedy za Lenina. Báťušku cara jsme měli i dědečka Hříbečka, carskou ochranku i loupežníky, Nastěnek a Marfušek nepočítaně. Mužiků přes tisíc jsme odvezli a na dveřích visel teplometr s mínus padesáti grádusy.

Vlak po trati šumavsko – bajkalské magistrály táhla lokomotiva Barfuša a věže vimperského zámku se blýskaly stejně jako ty kremelské. V restauračním vagónu se podával boršč i ruský čaj a kapela hrála dumky. S košíkem hřibů se dostavil moudrý vědec Lysenko, který vyšlechtil novou odrůdu „šumavský zimní“, jíž se obzvláště daří v závějích pod rudými prapory.

Balzamovaný soudruh Lenin posléze ožil a agitoval, že „za nás bude mrazu pro všechny dost!“ Knížku pohádek jsme křtili vodkou, která zmrzla. A být jí jen o půl litru víc, tak by i revoluce byla, holoubkové moji! Protože Bůh je s námi, soudruzi! Nět vódky, nět revaljúciji! Vždyť není pomalých a špinavých vlaků; je jen málo vodky. Není ošklivých žen; je jen málo vodky!! A není neřešitelných problémů; to jen málo vodky…!!!

Posledního ruského cara jsme na Kubovce rozkulačili a zastávku Carskoje Selo na zpáteční cestě už jen projeli. Marfuška se vyhlédnutého ženicha nedočkala; u ledového baru (čili u sámoj chalódnoj gastinícy) se jí zpil jako mužik. Germánské turisty jsme rozpočítávali: Putin – Rasputin, Putin – Rasputin…  Da zdrávstvujet Vělíkaja silvěstrófskaja revaljúcija, ej uchněm!

foto archiv SPZS

.
18.02.2012 21:21:17
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one