Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

InterLokál 2007 – Sci-fi vlak aneb Blízká setkání drážního druhu

il 2007Silvestrovský vlak vyjel z hvězdného městečka Vimperka na orbitální stanici Kubova Huť hned třikrát a to ve stylu sci-fi a fantasy. To přineslo několikerý pohyb v časoprostorových oddílech a přehlídku bytostí, u nichž bylo leckdy zatěžko rozlišit, jedná-li se o skutečnou fantazii či fantastickou skutečnost.

Ranní vlak stoupal na oběžnou dráhu skrze vánici hvězdného prachu, avšak další výsadky přistály na přivrácené a tudíž mrazivým sluncem ozářené straně Boubína. Pak se posunovalo, šlo na vrchol, pilo se pivo a jedly amarouny, vlaková pošta razítkovala vesmírné depeše a kapela ve vagónu hrála ve hvězdné formě. Leckdo dosáhl stavu beztíže bez ohledu na to, že lokomotivě se po rozjezdu odhodit motory ne a nepodařilo.

V poslední den roku se na vesmírné štrece setkali přátelé s kamarády, Šumaváci s přespolními, a do toho zněly tajemné signály všech těch ofonů, mutantů, klonů, vetřelců, elfů, robotů, astronautů, kyborgů a kdovíčehovšehovlastněještě. Chvílemi to na Kubovce vypadalo jako při dotáčkách pokračování Matrixu, Červeného trpaslíka či Akt X. Souboj ve stylu Hvězdných válek dopadl šťastně díky zákroku agenta Muldera, kapitán Nemo se dohadoval o šarži s Nazgúlem a jen málokterý z mužů nepodlehl nátlaku a nevzal si prášek od trojice lepých sester ze Sexmise.

Zamrzlou výkolejku hlásil kosmonaut Bohouš slovy „Houstone, máme problém!“, ale vše nakonec dobře dopadlo a ba i Jurij Gagarin se se svou Lajkou šťastně shledal. Poselství z vesmírných hlubin Šumavy do nového roku všem pozemšťanům se neslo v cimrmanovském duchu: „Budoucnost, jež nás čeká, je stále stejná, zatímco naše minulost se neustále mění.“

(celá fotogalerie ZDE)

.
29.11.2012 19:18:54
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one