Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

InterLokál 2009 – Ze století do století

Jubilejní desáté silvestrovské jízdy zvláštních vlaků překonaly další rekordy. Celkem čtyři páry posílených souprav přepravily mezi mezi Vimperkem a Kubovou Hutí hodně přes dva tisíce cestujících. Šumavský ajznbón zvládl vše na jedničku, stejně jako osádka vlaku: objíždění na Kubovce – s mašinou uprostřed soupravy – přitom pokaždé bylo posunovačským majstrštykem... (celý článek)

Sníh ani mlha zábavě nevadily. Téma „Ze století do století“ ovládly především středověké postavy. Páter Koniáš fanaticky pátral po loňských jízdních řádech, Jan Hus si pochvaloval, jak se mu při cestě do Kostnice vyplatí zpáteční jízdenka, a inkvizitoři neměli o čarodějnice nouzi. Procesy se nakonec nekonaly, neboť hranice dřeva navlhly.

 Pomocnou ruku s mečem nabízeli rytíři i mušketýři, ale přítomní výletníci se namísto poprav dožadovali raději společných fotografií. Císaře Karla IV. měli za božského Káju, a zatímco ve vagónech řádili Mackie Messer a žárlivý rdousič Othello, vše protřele sledovala smyslná Mata Hari. Madam Curie-Sklodowská prováděla své pokusy přímo na lidech, přičemž děti Marie Terezie odesílaly novoroční esemesky.

Mnohá přání všeho dobrého do roku 2010 zazněla z vrcholu Boubína, plný pytel jich odeslala vlaková pošta Stifterova pošumavského železničního spolku. Věštbu přítomné kněžny Libuše o budoucnosti Šumavy sice přehlušila posunující lokomotiva, ale nepochybuji o tom, že byla příznivá.

(celá fotogalerie ZDE)
,
29.06.2015 17:42:43
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one