Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Volarský sekáč s mezinárodní účastí

Přítomnost zahraničních hostů byla tím, co změnilo tvář sekáčské soutěže. „V loňském roce jsme se účastnili soutěže ve šňupání tabáku v bavorském Perlesreutu. Byla to velice příjemná záležitost a velice vhodný začátek širší spolupráce. Pozvali jsme tedy perlesreutské sekáče a za týden jedeme zas k nim na šňupání. Domluvili jsme se na další spolupráci a navázali velice přátelské vztahy. Z tohoto pohledu byla úspěšnost sekáče stoprocentní,“ prozradil, v čem spočíval hlavní posun v soutěži, Petr Čmerda z pořadatelského sdružení U nás. Vzhledem k tomu, že mezinárodní rozsah akce, kdy je třeba zabezpečit určité standardy, byl nad finanční možnosti sdružení, požádali o podporu z kasy Evropské unie a se svou žádostí uspěli. Jak však bylo řečeno, nebylo Bavorsko jediným zahraničním účastníkem.

„Přijel výkvět slovenské kosecké elity v čele s několikanásobným vítězem Slovenského koseckého poháru v kategorii muži do 60 let L’ubomírem  Košútem a několikanásobnou vítězkou v kategorii žen Milkou Šeligovou. Jako aktivní závodník přijel i Lukáš Janoška, hlava Slovenského koseckého spolku, který sdružuje všechny slovenské sekáče. L’ubomír Košút je i držitelem slovenských rekordů v sekání, jeho loňský výkon při závodě ve Veĺkém Šariši, kdy dosáhl čas 1 minuta a 15 vteřin na 50 m2, je opravdu úctyhodný,“ představil druhý zahraniční tým Petr Čmerda. Na Slovensko ostatně putovala drtivá většina cen.

„Slováci vyhráli jak v mužské, tak v ženské kategorii. U nás pak zůstalo prvenství v juniorech, už vzhledem k tomu, že zde žádného zástupce neměli. Navíc s jasnou převahou vyhráli i ve víceboji, který byl jakýmsi zpestřením sekáčských slavností,“ prozradil výsledky i další část programu Petr Čmerda. Odpoledne totiž mimo jiné proběhl víceboj s netradičními disciplínami jako je běh s pytlem obilí, řezání dříví, hod kamenem či vození kamene v kolečku. A to vše v tradičních šumavských dřevácích.

celý článek: Jaroslav Pulkrábek/Deník Prachaticka

30.06.2011 23:48:01
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one