Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Každá maminka je Mozart - Vlastimil Marek

Vlastimil Marek - Každá maminka...rok vydání: 2007, vydání 1.

formát: A5, 177 stran

ISBN 978-80-86913-02-5

Soubor fejetonů o ženách, porodech, duchovnosti a jiném myšlení, a o tom, jak je důležité dětem zpívat.

 

Běžná cena: 189,- Kč

Autor Vlastimil Marek během své terapeutické práce postupně zjistil, že nejen mnoho našich fyzických i psychických nemocí, bolestí a traumat, ale i to, jak se chováme a reagujeme, jak se vztahujeme sami k sobě, k ostatním lidem i celému světu, má velmi často kořeny v období našeho prenatálního života a ve způsobu, jakým jsme přišli na svět. Od počátku devadesátých let  začal intenzivně studovat prenatální psychologii, těhotenství, porod a mateřství a dnes patří k předním osobnostem, propagujícím přirozené porody u nás. Kniha Každá maminka je Mozart je souborem fejetonů na tato témata. Volně navazuje na knihu fejetonů Vlastimila Marka Když už i dalajlama a obě jako komplet je možno zakoupit za zvýhodněnou cenu... (celý článek)

Profil autora: Vlastimil Marek (*1946) je hudebník, hudební publicista a muzikoterapeut, volný novinář, zenový buddhista, lektor a spisovatel. V sedmdesátých a osmdesátých letech byl jednou z vůdčích osobností české alternativní rockové  scény (hrál ve skupinách Extempore, Elektrobus, Amalgam, MCH-band), hrál také s Jakubem Nohou (folk), Zdeňkem Hráškem (jazz) a Emilem Pospíšilem (indická hudba). Od poloviny sedmdesátých let experimentuje s akustickými nástroji a studuje různé etnické nástroje a hudební styly. Koncert jeho skupiny Amalgam na podzim 1979 předznamenal vznik a vývoj etnické a world hudby u nás. Souběžně s hudbou studoval buddhismus, absolvoval pobyty v zenových centrech v Polsku (1978-1981) a Japonsku (1979).

   V roce 1986 byl vzat StB do vazby a odsouzen za ,,poškozování zájmů republiky v cizině” za organizování gongového koncertu míru a samizdatovou činnost. Jako jeden z prvních byl v roce 1990 rehabilitován a do prvních svobodných voleb se stal poslancem pro Prahu 2 za OF.

   Po roce 1990 začal přispívat do různých novin a časopisů, připravoval čtvrtletník Mana a Baraka a vysílal své autorské pořady o hudbě. V devadesátých letech intenzivně propagoval tibetské mísy a alikvotní zpěv, organizoval první kurzy hry na didžeridu.

   V současnosti pořádá kurzy Umění naslouchat a Hudba, zpěv a meditace jako Cesta. Na svých přednáškách a seminářích po celé republice osvětově šíří myšlenku přirozených porodů a všeho, co s tím souvisí a v této oblasti je u nás nepřehlédnutelnou postavou. Své myšlenky na toto a související témata publikuje na svém blogu http://marek.blog.respekt.cz a na dalších internetových adresách.

   Do současné doby vydal řadu hudebních CD - Dotek, Mana, Overtone music..., DVD - Za hudbou, Oreade Music, knih - Český zen a umění nasouchat (1994), Hudba je lék (budoucnosti)(1996), Něco v síti, Tajné dějiny hudby (1999), Nová doba porodní (2002), Hudba jinak (2003), Návod na použití člověka (2004), Když už i dalajlama (2006) a Každá maminka je Mozart (2007).

 

05.09.2008 19:09:06
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one