Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Kniha Rožmberkové. Cestovní průvodce

Národní památkový ústav v Českých Budějovicích vydává knihu s názvem Rožmberkové. Cestovní průvodce. Kniha vznikla v rámci projektu Rožmberský rok 2011 za finanční podpory Jihočeského kraje. Cestovní průvodce provede zájemce po rožmberských lokalitách nejen v Česku ale i v zahraničí. Představuje 120 zejména jihočeských ale i dalších českých, moravských a zahraničních lokalit... (celý článek)
Rod Rožmberků sice vymřel již před čtyřmi stovkami let, paměť na jeho působení, která se projevila v krajině, stavbách či uměleckých dílech, však stále trvá. Až dosud byly informace o rožmberském dědictví přístupny zejména odborníkům a byly rozesety po mnoha jednotlivých publikacích. „Rozhodli jsme se proto vydat publikaci, která přístupnou a přehlednou formou mapuje rožmberské dědictví nejen na jihu Čech, ale i v ostatních částech českých zemí,“ uvedl editor Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích Martin Gaži s tím, že kniha neopomíjí ani místa, která byla různou měrou svázána s životem jednotlivých členů rožmberského rodu v zahraničí.

Autorka cestovního průvodce, kulturní historička Milena Hajná, shromáždila velké množství odborně aktuálních informací o všech významnějších lokalitách různým způsobem spojovaných s rožmberským hospodářstvím, politikou, stavební aktivitou, mecenátem či cestováním. Milovníci příběhů si přijdou na své i díky upozorněním na legendy, které se k jednotlivým lokalitám váží. „Na rozdíl od mnoha jiných regionalisticky orientovaných publikací jsou však striktně odděleny od historicky ověřitelných faktů,“ doplnil Martin Gaži.

Kniha vydaná na křídovém papíře je doplněna 213 barevnými fotografiemi a zahrnuje jak pohledy na současný stav památek zejména na jihu Čech, tak dobové veduty a plány zahraničních lokalit vzniklé mezi lety 1493 – 1617. Na pulty jihočeských kihkupectví se kniha dostane v průběhu ledna 2011.

Text: Milena Hajná
Technická redakce: Martin Gaži
Grafická úprava: JIH - reklamní agentura s.r.o.

Vydal: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích
ISBN: 978-80-85033-04-5
Formát: 301 stran, 24 x 14,5 cm, česky, křídový papír.
Rok vydání: 2010 (1. vydání)
Doporučená cena: 321,- Kč

15.01.2011 13:52:50
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one