Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Nové známky připomenou ochranu přírody na Šumavě

poštovní známka šumavaPrvní přírodní rezervaci na Boubíně, vznik prvních státních rezervací Plešné jezero a Weitfällerské slatě a 20. výročí zřízení Národního parku Šumava představí nový aršík známek, který vydává Česká pošta 31. srpna. Jde o šestou část cyklu Biosférické rezervace UNESCO České republiky.

Návštěvníci Národního parku pak navíc mohou získat otisk příležitostného razítka. Česká pošta ho bude používat na čtyřech šumavských poštách - ve Stožci, Kvildě, Srní a Prášilech.

Aršík je složen ze čtyř známek a čtyř kupónů a má připomenout ochranu přírody v biosférické rezervaci Šumava. Představí se typické šumavské úkazy, například skalní suťovisko, dvojvrchol hory na hraničním hřebenu nebo říční fenomén Vydry a rašelinišť. Dále charakteristické druhy šumavské přírody - rysa ostrovida, losa evropského, tetřeva hlušce, tetřívka obecného, datlíka tříprstého a kosa horského. Hmyzí říši pak představí žluťásek borůvkový, modrásek stříbroskvrnný, perleťovec mokřadní, okáč rudopásný a střevlík Ménétriésův. Šumavská flóra bude zastoupena například hřibem šumavským, dřípatkou horskou a hořcem panonským.

Návrh známek zpracovali výtvarníci Libuše a Jaromír Knotkovi, kteří loni získali prestižní cenu v anketě O nejlepší známku roku, konkrétně za jiný cyklus biosférických rezervací. Známky budou v hodnotách deset, 12, 14 a 18 korun, spolu s nimi budou vydány příležitostné obálky a pohlednice.

.
28.08.2011 14:50:45
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one