Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Šmajdovinky - Vladimír T. Gottwald

Vladimír Gottwald Šmajdovinkyilustrace: Tomáš Wurst

rok vydání: 2002, vydání 1.

formát: A5, 82 stran

ISBN 80-902707-4-3

 Máte-li rádi vodnické pohádky, je tato kniha přesně pro vás. Jadrně a vtipně psané příhody vodníka Šmajdy a obyvatelů Křapkova, které vás dojmou i pobaví.  

Běžná cena: 148,- Kč

Pohádky o tom, jak přišel vodník Šmajda do Křapkova, jak spláchnul dyzentýry, překročil bludný kořen, jak potkal Kosťáka a odnaučil hejkala hulákat. Jak vyprávěl pohádky pulcům a žabáčkům a jak se zamiloval do jívové víly, nebo jak Křapkováci nenašli poklad a jak k nim přijeli komedianti – o tom a o mnohém dalším je toto půvabné vyprávění známého herce Vladimíra T. Gottwalda.

,,Vodník Šmajda se vylíhnul z nějaké jikry, která se mi jakýmsi záhadným způsobem zatoulala do hlavy někdy kolem Vánoc 1996. Jak, to nevím. Možná v tom bylo nějaké vodnické kouzlo. A mezi prvními, kdo se s tím šmajdavým zeleným mužíčkem seznámil, byla jedna malá holčička, ze které už je dnes slečna. Tatínek té holčičky pak k těm příběhům začal kreslit obrázky. Za odměnu (nebo že by za trest?) se koneckonců také do jedné pohádky dostal, stejně jako ostatně další moji známí, přátelé a kamarádi...VTG“ ... (celý článek)

 

Profil autora: Vladimír T. Gottwald se narodil 8. září 1954 ve Volyni. Studoval gymnázium a kybernetiku, v životě však vyzkoušel různé profese, např. vykládání vagónů nebo práci vrchního číšníka v luxusním hotelu. Od roku 1968 se věnoval ochotnickému divadlu (angažoval se v amatérském souboru Studio Volyně) a od roku 1989 je profesionálním hercem. Po krátkém angažmá v Kolíně nyní působí  v šumperském divadle a můžeme ho občas vidět i ve filmových rolích (Kolaudace, Slunce seno a pár facek, Musician-stories, Těžká práce pro anděla I. a II., Slunce seno erotika, Kameňák I. a II., Četnické humoresky,...), a občas slyšet v rozhlase. Napsal řadu divadelních her, píše komentáře a fejetony. Je autorem a grafikem některých divadelních programů a plakátů a mnoha kreslených vtipů. Rediguje Noviny z divadla, vydal poému Sedmé peklo (1997) a vodnické pohádky Šmajdovinky (2002).

27.11.2008 22:02:05
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one