Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Yukon Quest - John Firth

John Firth - Yukon Questčernobílé fotografie: Richard Hartmier, Whitehorse Star

z anglického originálu Yukon Quest přeložila Romana Ouředníková

rok vydání v nakladatelství Stehlík: 2004, vydání 1.

formát: A5, 320 stran

ISBN 80-902707-8-6

Běžná cena: 339,- Kč  

 

Tisíc mil divočinou z Kanady na Aljašku se ženou psi se saněmi a s nimi závodníci, kteří věří tomu, že letos konečně vyhrají. Historie a průběh nejtěžšího závodu psích spřežení na světě... (celá anotace)

 

                 

Yukon Quest, závod na tisíc mil mezi americkým Fairbanksem a kanadským Whitehorsem, se stal legendou pro všechny příznivce saňových psů. Odehrává se v krajině, která vypadá skoro stejně jako před tisíci lety. Vysoké hory, velké řeky a hlavně sníh a led ve všech svých podobách. Tady každý rok ožívá něco, o čem většina z nás ví jenom z vyprávění – saně se ženou bílou plání, sníh odletuje od psích tlap, musher se drží madel saní a v běhu pobízí spřežení. Vynikající znalec Yukon Questu, kanadský novinář John Firth, nám ale umožní nahlédnout za plentu romantiky a prostřednictvím této knihy se seznámíme s každodenní tvrdou prací při výcviku a krmení psů, s průběhem a tratí závodu, s pocity vítěze i závodníka, kterému onemocněl tým a on on musí po roce nadějí a tužeb závod vzdát. Seznámíme se s pořadateli, veterináři a mnoha dalšími lidmi, kteří zajišťují chod závodu...Kniha je doplněna oficiálními pravidly závodu, výsledky některých ročníků včetně odměn a důležitými jmény.

Profil autora:

John Firth žije od svého narození na Yukonu. Pracoval jako prospektor, novinář, kurýr nebo manažer v divadle. V současné době pracuje jako finanční poradce. Psaní je jeho koníčkem stejně jako vytrvalostní běh. V roce 1995 se zúčastnil Bostonského maratonu.

   On sám se psy nejezdí, ale byl jediným novinářem, který podával zprávy z celé trasy zahajovacího ročníku Yukon Questu. V letech 1986, 1988 a 1991 až 1997 byl členem kanadského výboru Yukon Quest International. V letech 1994 až 1996 tomuto výboru předsedal. Za práci, kterou vykonal pro tento závod, obdržel ocenění yukonské vlády.

   Jeho první knihou byl Yukon Challenge (1990), knihu The Colourful Five Per Cent Illustrated (1984), na které spolupracoval s Jimem Robbem, vydal. Podílel se i na zpracování a vydání brožury Fulda Yukon Quest (1997).

 

17.05.2008 23:18:24
U Nás Volary
Webmaster © 2007 - 2020 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one