Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Zajímavé čtení

stehlík pohádkyilustrace: Slávka Štrbová
rok vydání: 1999, vydání 1.
formát: A5, 78 stran
ISBN 80-902707-0-0

Běžná cena: 87,- Kč

První kniha, která vyšla v Nakladatelství Stehlík. Tyto původní pohádky vypráví o těžké práci dřevorubců a hlavně o lese, který dává obživu i radost lidem v horách a kopcích Šumavy a Vysočiny, a také o poctivosti a skromnosti.

,,Většina těchto pohádek vznikla, když jsem jezdil v roce 1996 na polesí Stožec za prací. Psal jsem je v pauze mezi kácením na ještě horkém krytu svojí motorové pily, u večerních ohňů, při čekání na vlak i během cesty vlakem mezi Volary a Novým Údolím. Psal jsem je proto, abych svým dětem přivezl z lesa i něco jiného než borůvky a jahody...Poslední pohádku jsem dopsal ve slabé probírce nad Novou Pecí. Všechny ty pohádky jsou holdem dřevorubcům denně riskujícím své životy a zdraví při těžké práci v lese. Jsou oslavou dvou nádherných krajin mého srdce: Žďárských vrchů, v jejichž lůně jsem se narodil, a Šumavy, kterou jsem si zvolil za svůj domov.” Ivo Stehlík (celá anotace)

...Pomalá, meditativní chůze (co výdech, to krůček, co nádech, to krůček, oči jsou sklopené, pozornost pod pupkem) je jednou z nejefektivnějších metod, jak začít se sebou něco dělat. Tedy, kdo je dnes spokojen se sebou a s tím, jak reaguje na svět kolem sebe, nic takového asi nepotřebuje. My všichni ostatní ale přece cítíme, že svět se velmi rychle mění, a zatímco instituce, politici, rozčílení šéfové, neschopné úřednice, nebo dokonce naše děti či partneři tvrdohlavě brzdí naše plány a představy, někam se vytratil smysl našeho a jejich konání. Nebo že by ,,vina” byla i na naší straně? (dočti to...)
marek dalajlámačernobílé fotografie: autor
rok vydání: 2006, vydání 1.
formát: A5, 177 stran
ISBN 80-86913-00-7

Běžná cena: 170,- Kč 

Známý hudebník, muzikoterapeut, buddhista, lektor a spisovatel píše fejetony o době, duši, o mozku a jak jej lze pozitivně ,,přeprogramovat”, a o mnohém dalším...

,,Věnováno všem upřímným a vytrvalým hledačům jakkoli skrytých duchovních metod jak poznat sebe sama a své potenciály a jak nalézt svou skromnou roli ve stále rychleji se měnícím světě na přelomu dějin. Žijeme a (in)formujeme bezprecedentní dobu: na nás také záleží, jaká bude budoucnost.”  (celá anotace)

                     

stromy k nám hovoříPři příležitosti vydání nové knihy "Stromy k nám hovoří", v níž se snoubí osobité fotografie nizozemské fotografky Marguerite Sweers-Meijering s moudrostí léty prověřených textů, jenž právě vychází ve volarském nakladatelství Stehlík, jsme požádali nakladatele Ivoše Stehlíka, zda by nám ve zkratce nepopsal také svůj pohled na les... (celé)
Většina z nás chodí lesem přes den. V lese sice bývá šero, ale mačety slunečních paprsků prosekávají toto temno do snesitelné podoby. Co chvíli nás osvobodí prosvícená mýtina. Vidíme na své přátele, vidíme na ukazatele cest a strach z hlubokého lesa máme zastrčený kdesi vzadu v hlavě. Ale jak se cítí ti, pro které je naopak chůze nočním lesem nezbytností? Mají větší strach ze zrádných lesů, nebo ještě větší ze lstivých pronásledovatelů? Jak asi temný les vidí pašeráci, pytláci, převaděči či uprchlíci... (celé)
rezbárV krátkém vyznání slovenského řezbáře vám nabízím velmi zajímavý pohled na les a stromy v něm. Článek ponechávám záměrně ve slovenském originále a doufám, že stejně jako já, se budete kochat tímto naším bratrským jazykem... (celé)
Sobotní večer (25.4. 2009) na nádvoří volarského muzea přinesl zajímavá setkání. Smyslem celého programu bylo divákům představit alespoň v drobné míře atributy jednotlivých kultur světa. Vůně světa ve svých konvičkách přivezli čajovníci z Prachatic. Tajuplný Phu-er, čaj čínských císařů,... (celá reportáž)
barakaBARAKA znamená v súfismu štěstí, vůni, dech, ale i esenci života, z níž pramení evoluční vývoj. BARAKA je také duchovní síla, dar Božího souhlasu, BARAKA také byl „časopis pro nový věk“, který připravoval Vlastimil Marek a který vycházel, nejprve jako čtvrtletník, pak nepravidelně, jako pokračovatel časopisu MANA (vyšlo pět čísel) od roku 1996. Po nultém vyšlo celkem dvanáct čísel, poslední na konci roku 2002. Na internetové podobě časopisu najdete fejetony, články a také celé knihy Vlastimila Marka v pdf...

BARAKA

VLASTIMIL MAREKO jiných způsobech vnímání reality kolem nás (a jak by se objevy neurověd mohly a měly uplatňovat i v životě každého z nás). O tom, jak jsme obětí biologických, genových, výchovných, kulturních a sociálních programů, a jak je lze přeprogramovat. O způsobech hledání a nalézání zdraví a štěstí. Upozornění: Náročné, jen pro ty, kteří (stále ještě) umí číst!

BLOG VLASTIMILA MARKA

Výběr z kapitol seriálu „Z ekonomického kapsáře Nadi Johanisové“, inspirovaného ročním pobytem v Británii. Seriál byl jakýmsi putováním za alternativami k převládající ekonomické realitě, které jsou příznivější lidem i přírodě. Původně vyšel v časopise Hnutí Duha Sedmá generace (lze si předplatit na www.sedmagenerace.cz) a v roce 2008 jej pod názvem „Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem: výpravy za ekonomikou přátelskou k lidem i přírodě“ vydalo nakladatelství Stehlík...

"Z ekonomického kapsáře Nadi Johanisové"

Webmaster © 2007 - 2019 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one