Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Zajímavé čtení

Naďa Johanisová je pravidelnou přispěvatelkou do společensko-ekologického časopisu Sedmá generace. Její články najdete zde:

SEDMÁ GENERACE

Naďa JohanisováZa prvé jsem chtěla nahlodat bariéru nesrozumitelnosti, která brání normálnímu člověku vstoupit do džungle ekonomického myšlení. Pokud nechceme po dešti pokleslého marxismu setrvat pod okapem neoliberálních ekonomických frází, musíme hledat nástroje, které by nám pomohly kriticky přemýšlet o tezích, jež jsou dnes předkládány jako samozřejmost už studentům na střední škole... (celý článek)
imbolcPrvní únorová noc byla v celém (nejen tom keltském) světě známa jako důležitý svátek roku nazývaný Imbolc, Oimealg (Oimelc - ovčí mléko) a později přešel i do křesťanské tradice jako Hromnice (Candlemas). V Severní Americe je znám také jako Den svišťů...  (celý článek)
kohoutí křížInternetová publikace "Kohoutí kříž" nabízí obrovské množství zajímavého čtení. Zejména vzpomínky odsunutých německých autorů ukazují Šumavu v nám téměř neznámé podobě a jsou vskutku "dokumentem doby", který stojí za to uchovat a hlavně poznat... (celý článek)
Celý svůj život mne provází určitý fenomén – a totiž to, že knihy ke mně jaksi přichází, aniž bych předem nějak programově studoval recenze či se složitě připravoval  při výběru knih. Určitě proto mám nejraději v knihovnách polici „novinky“, kde se shromažďují čerstvé ryby k odchycení... (celé)
...Banky nejsou ,,zlé”. Spíše jsou tlačeny systémem, který se vymkl z ruky, i když z něho zároveň profitují. Zmínila jsem se už o tom, že v oběhu, a tudíž v bankách, je díky takzvané multiplikované expanzi depozit stále více a více peněz. Tyto peníze je z pohledu bank třeba investovat tak, aby ,,pracovaly”, tedy aby měly co největší a nejrychlejší návratnost, jinými slovy, aby z nich plynuly co nejvyšší úroky... (celý úryvek)

Naďa Johanisová - kde peníze jsou služebníkemVýpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku

ilustrace: Vladimír Jiránek

rok vydání: 2008, vydání 1.

formát: A5,  125 stran

ISBN 978-80-86913-05-6

Běžná cena: 229,- 

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti, které nemusí nutně vést k ekologické krizi. Podívejme se spolu s autorkou za kulisy ekonomických frází a objevme bohatý existující svět alternativní ekonomie, vyrostlý zdola z fungující občanské společnosti. Dozvíme se, jak fungují etické banky, kampeličky, spotřební a jiná družstva, co se skrývá za lesklou fasádou hypermarketů a proč se z některých částí venkova vytrácí život... (celý článek) 

                                                     

Vy byste se asi chtěli dozvědět, jakpakto, že vlastně Šmajda přišel do Křapkova, kde byl předtím, a když tam byl, tak proč tam nezůstal. Máte to mít. A jestli to vědět nechcete, tak máte smůlu, já právě začínám.

   Původně žil Šmajda pěkně daleko, (celé)

Vladimír Gottwald Šmajdovinkyilustrace: Tomáš Wurst

rok vydání: 2002, vydání 1.

formát: A5, 82 stran

ISBN 80-902707-4-3

 Máte-li rádi vodnické pohádky, je tato kniha přesně pro vás. Jadrně a vtipně psané příhody vodníka Šmajdy a obyvatelů Křapkova, které vás dojmou i pobaví.  

Běžná cena: 148,- Kč

Pohádky o tom, jak přišel vodník Šmajda do Křapkova, jak spláchnul dyzentýry, překročil bludný kořen, jak potkal Kosťáka a odnaučil hejkala hulákat. Jak vyprávěl pohádky pulcům a žabáčkům a jak se zamiloval do jívové víly, nebo jak Křapkováci nenašli poklad a jak k nim přijeli komedianti – o tom a o mnohém dalším je toto půvabné vyprávění známého herce Vladimíra T. Gottwalda.

,,Vodník Šmajda se vylíhnul z nějaké jikry, která se mi jakýmsi záhadným způsobem zatoulala do hlavy někdy kolem Vánoc 1996. Jak, to nevím. Možná v tom bylo nějaké vodnické kouzlo. A mezi prvními, kdo se s tím šmajdavým zeleným mužíčkem seznámil, byla jedna malá holčička, ze které už je dnes slečna. Tatínek té holčičky pak k těm příběhům začal kreslit obrázky. Za odměnu (nebo že by za trest?) se koneckonců také do jedné pohádky dostal, stejně jako ostatně další moji známí, přátelé a kamarádi...VTG“ ... (celý článek)

samhainSvátek Samhain spadá na konec sklizně a uzavírá zemědělský cyklus. Samhainem začíná temná zimní polovina roku. Keltský Nový rok je časem, kdy zdi mezi světy jsou tenké, kdy je snadné komunikovat s těmi, kdo „odešli" - s toulajícími se mrtvými. Je to magická doba, kdy přestávají platit zákony prostoru a času. V podivném a nevypočítatelném chování lidí se odráží události ze světa duchů... (celé)
Webmaster © 2007 - 2019 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one