Brixovy Dvory 194, 384 51 Volary IČO: 60097540

Zajímavé čtení

tlampač volarskýMožná máme dnes pocit, že žijeme v éře bleskových informací. V éře bezbřehého internetu, kde je vše zaznamenáno, zaškatulkováno, natočeno, vyfotografováno či on-line přenášeno přes webové kamery. Ano, možná tomu tak je - ale ...
Ale nic se nevyrovná tomu, když se k vůni ranní kávy přidá vůně tiskařské černě a zašustí novinový papír. Přes veškerou digitalizaci jsou prostě noviny rituálem podobným zapálení si dýmky či podvečerní skleničce dobré whisky.
A proč o tom vlastně píši?
... V rozsáhlých lesích, které obklopovaly osadu, se usadila tygřice, která zřejmě měla o přednostech Muktéšvaru stejně vysoké mínění jako lidé. Žila tu naprosto spokojeně, lovíc sambary, kákary a divoké vepře, až do chvíle, kdy se střetla s dikobrazem. V souboji s ním přišla o jedno oko a odnesla si z něho asi padesát ostnů dlouhých dva a půl až dvaadvacet a půl centimetrů, které jí uvízly v rameni a v pravé přední tlapě. Několik ostnů se...

Chrámový tygr - Jim Corbettilustrace: Slávka Štrbová

z anglického originálu Temple Tiger & More Man-eaters of Kumaon přeložil Miroslav Jindra

rok vydání v nakladatelství Stehlík: 2006, vydání 1.

formát: A5, 143 stran

ISBN 80-86913-01-5

Běžná cena: 229,- Kč

Působivé vyprávění nejlepšího lovce lidožravých šelem v Indii. Jim Corbett, vyjímečný člověk i lovec a pozdější zakladatel indických národních parků, psal i o velice dramatických zážitcích prostě a s pokorou... (celá anotace)

 

Chrámová studně - Roman Szpukilustrace: Dobroslav Szpuk

rok vydání: 2008, vydání 1.

formát: 12x13 cm, 111 stran

ISBN 978-80-86913-04-9

Běžná cena: 199,- Kč

 

Niterná poezie autora řady básnických sbírek, inspirovaná zážitky a setkáními – u každé básně pramen inspirace nebo věnování... (celá anotace)

 

...Máme tu na ostrově dny, zvlášť na podzim a také v zimě, kdy se mraky zastaví a zatemní slunce a déšť padá, až má člověk pocit, že zvuk deště na střeše je jediný, který kdy v životě slyšel, stlačuje ho do sebe, tluče ho do hlavy tak tvrdě, že nohy málem vypovídají službu. A právě když už určitě ví, že nesnese jedinou další minutu vody, mraku, oparu a mlhy, obrátí se najednou vítr, vyjasní se nebe a člověk by skoro řekl, že přišlo jaro...

Dcery měděné ženy - Anne Cameronováilustrace: Slávka Štrbová

z anglického originálu Daughters of Copper Woman přeložili Blumfeld 2000 a Naďa Johanisová

rok vydání v nakladatelství Stehlík: 2003, vydání 1.

formát: A5, 127 stran

ISBN: 80-902707-5-1

Běžná cena: 198,- Kč

 

Strhující vyprávění kanadských indiánských žen, které autorka s jejich svolením zaznamenala, upravila a vydala. Tato kniha pomáhá ženám nacházet samy sebe, aniž by zpochybňovala roli mužů... (celá anotace)

 

Víte, jakmile se musheři ocitnou na samém vrcholu Orlí hory, není neobvyklé, že začnou chybovat. Vždyť vlivem působení větru, sněhu, dehydrataci a únavě je to nevyhnutelné. Když Frank Turner roku 1986 přejížděl po strmém svahu nad Chatou 101, ztratil stopu a sjel po svahu dolů. Uvědomil si, že udělal chybu, až když seděl dole ve tmě a kolem něj skučel vítr. Později, když se počasí poněkud uklidnilo a měsíc s hvězdami mu poskytly trochu světla, musel konstatovat, že ze svého okolí vůbec nic nepoznává.

   Frank vzpomíná:

John Firth - Yukon Questčernobílé fotografie: Richard Hartmier, Whitehorse Star

z anglického originálu Yukon Quest přeložila Romana Ouředníková

rok vydání v nakladatelství Stehlík: 2004, vydání 1.

formát: A5, 320 stran

ISBN 80-902707-8-6

Běžná cena: 339,- Kč  

 

Tisíc mil divočinou z Kanady na Aljašku se ženou psi se saněmi a s nimi závodníci, kteří věří tomu, že letos konečně vyhrají. Historie a průběh nejtěžšího závodu psích spřežení na světě... (celá anotace)

 

                 

Večer s menhiry - Volarský kromlechMenhiry, kameny či jenom nějaké bezvýznamné šutráky? Tajuplná svatyně plná nám zatím neznámé energie nebo jen odvalené, překážející balvany z polí, které někdo poskládal pro čirou radost z hezkého pohledu na ně? Jak to asi bylo s onou megalitickou kulturou? Chcete věřit suché řeči vědců a archeologů, že vše bylo v podstatě darwinovsky jednoduché, či raději nasloucháte indiciím, které mluví o dávném věku vyspělých civilizací?

   Takto jsme uvažovali, když jsme večer u menhirů připravovali a nakonec jsme došli k závěru, že vytvoříme pásmo různých pohledů na tento fenomén… (celý článek)

Velmi zajímavý web pro každého, kdo má rád pěkné fotografie a zejména pro každého, kdo se chce dozvědět něco víc o dění na obloze...
Webmaster © 2007 - 2019 Petr Čmerda - studio Drift(e)Books (driftbooks.eu)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one